Connect with us

Fortnite

Fortnite Sistem Gereksinimleri: Fortnite Kaç GB?

#Fortnite için nasıl özellikleri olan bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor? Fortnite sistem gereksinimleri burada sizlerle.

fortnite kaç gb

Fortnite sistem gereksinimleri hakkında ne biliyorsunuz? Son birkaç ayın en çok oynanan ve izlenen oyunu Fortnite yükselmeye devam ediyor, peki Fortnite kaç GB? İlk olarak Tower Defense modu ile oyuncuların karşısına bu yapımı sunan Epic Games, beklediği etkiyi yaratamadı. Daha sonra PUBG’nin kartopu etkisi ile radikal bir karar alan geliştirici firma, oyuna bedava olarak Battle Royale modunu eklemesi ile patlama başladı.

İlk başlarda PUBG‘nin alternatifi olarak fazla görülmese de, patlama noktasından sonra PUBG hem oyuncu sayısı hem de izleyici sayısı bakımından solladı ve tahtına oturdu. Biz de “Fortnite kaç GB?”, Fortnite sistem gereksinimleri ve Fortnite sistem özellikleri gibi soruları arayanlara yanıt olabilmek için bu yazıyı yazıyoruz.

Fortnite Sistem Gereksinimleri (Minimum)

  • İşlemci: Intel Core i3 2.4 Ghz
  • RAM: 4 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • Ekran Kartı: Intel HD 4000
  • Disk Alanı: 20 GB

Fortnite Sistem Gereksinimleri (Tavsiye Edilen)

  • İşlemci: Intel Core i5 2.8 Ghz
  • RAM: 8 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 660 ve AMD Radeon HD 7870 veya DX11 destekli bir ekran kartı
  • Disk Alanı: 20 GB

fortnite sistem gereksinimleri

Fortnite indirirken dikkat etmeniz nokta hangi sürümü indirdiğiniz. Oyunun iki farklı sürümü olduğu için Battle royale oynayayım derken yanlışlıkla PvE moduna sahip olmayın. Ayrıca oyun Epic Games Launcher aracılığı ile bilgisayarlarınıza yüklenebiliyor. Bu sayede oyunun son güncellemeleri ve Epic Games’in yaptığı son değişikliğin notlarını herhangi bir ekstra programa gerek olmadan görebileceksiniz. Ayrıca Steam ve benzeri gibi bir uygulama içinde bu oyunu bulamayacaksınız.

Fortnite sistem gereksinimleri konusunda bilgi sahibi olduk. Şimdi de Playerbros’a göz atalım. Espor dünyasının yükselen değeri Fortnite hakkında son gelişmeler, Fortnite haberleri ve oyunun son güncellemelerini Playerbros.com üzerinden sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Fortnite sistem gereksinimlerinden Fortnite skin detaylarına kadar her şey burada sizlerle. Bu oyun için oluşturduğumuz kategoriye giderek birçok içeriğe göz atabilirsiniz. İçeriklere yorum atarak yeni içeriklerimizi şekillendirmemize yardımcı olabilirsiniz.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

40 Yorum

40 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fortnite