Connect with us

Fortnite

Fortnite Son Güncellemeler: Dünyayı Kurtar ne durumda, ücretli mi olacak?

Fortnite Dünyayı Kurtar ne durumda, ücretli mi olacak?

Fortnite son güncellemeleri ile oyuncuları selamlıyor. Epic Games‘in resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan bir yazıda “Dünyayı Kurtar” hakkındaki birçok soruya cevap verildi. İşte o açıklamalar:

DÜNYAYI KURTAR 2018’DE ÜCRETSİZ OLMAYACAK

Dünyayı Kurtar’ı ücretsiz yapma planlarımızı ertelemeye karar verdik. Oyunu ücretsiz hale getirmeden önce gerekli gördüğümüz (yeniden yapılandırmaları ve arka uç yani backend sistemi düzenlemeleri gibi) birçok yeni özelliğin üzerinde çalışıyoruz. Dünyayı Kurtar Haziran 2017’de beğeninize sunuldu ve o günden beri istikrarlı bir büyüme gösteriyor. Genel anlamda Fortnite ise sürekli yükselen emsalsiz bir tablo çizdi. Maceraya katılacak oyuncularımıza kaliteli bir deneyim sunabilmek için kendimizi en iyi şekilde hazırlamamız çok önemli. Bu durum, yeni ve eski tüm oyuncularımız için geçerli elbette. İşimizi hakkını vererek yapmak istediğimiz için tüm bu işlemler biraz vakit alıyor.

Yeni ve eski kurucularımıza teşekkür etme amacıyla, Fortnite Kâbusları Etkinliği boyunca oyuna giriş yapan ve oyunu oynayan herkese Beyinzâde Jonesy ve İskelet Er Ramirez hediye edeceğiz!

Dünyayı Kurtar’a hemen girip oynamak istiyorsanız, onu da düşündük. Bu haftadan itibaren Standart, Seçkin, Süper Seçkin ve Sınırlı Sürüm Kurucu Paketlerimize %50 indirim yapıyoruz.

ÖNYÜZ (FRONT END) GELİŞTİRMELERİ

Önyüz kullanıcı arayüzü, oyunla özdeşleşmiş ve anlaşılması kolay bir unsur olmalı. İlk adımımız, bu yılın başlarında çanta menüsünü önyüze (front end) taşımak oldu. Gelecek için planladığımız yenilikler bu alanda daha pek çok değişiklik getirecek.

TutorialScreen_UI.png

İstediğiniz her şeyi daha kolay bulabilmeniz için menü seçeneklerini yeniden düzenliyoruz. Ayrıca kullanıcı arayüzünü kullanmayı öğreten eski eğitim görevlerinden bazılarını değiştirerek yeni bir sisteme geçeceğiz. Bunun yanı sıra menülerin tasarımını güzelleştirip onlara biraz daha karakter kazandırıyoruz. Bu yenilemeden itibaren Fortnite’a ayırdığınız vaktin çoğunu önyüzde değil, oyunun içinde geçireceksiniz. Birkaç hafta içinde, yapılacak bu değişiklikleri detaylıca açıklayarak sizleri önümüzdeki aylarda gelecek yeniliklere hazırlayacağız.

CommandScreen_UI.png

YENİ KAHRAMAN SİSTEMİ

Güncellenen yeni Kahraman Sistemi’ni sizlere sunmanın heyecanı içindeyiz. Kahraman diziliminizi özelleştirirken size daha fazla seçenek sunmak ve yaratıcılığınıza alan açmak için tüm sistemi yeniden tasarladık. Artık toplamda üç yerine altı kahraman yuvasına sahip olacaksınız. Öncelikle, kontrol edeceğiniz ana kahramanı seçeceksiniz. Sonra da seçeceğiniz diğer beş kahramanla sahip olacağınız avantajları ve özellikleri belirleyeceksiniz. Oluşturabileceğiniz dizilim çeşitliliğini genişletmek istiyoruz. Bu yüzden, yeni ve anlamlı dizilimler yapabilmeniz için gereken araçları size sağlayacağız. Tüm detayları kararlaştırdıktan sonra hazırlayacağımız kapsamlı bir blog ile size sistemi anlatacağız.
Yükselttiğim şeylerin çoğunu değiştireceksiniz gibi görünüyor. Peki şimdiye kadar oyuna yaptığım yatırımlar ne olacak?
Daha önce yükseltmiş olduğunuz şemalar, kahramanlar, felaketzedeler, savunmacılar veya diğer eşyalar üzerinde büyük değişiklikler yaptığımızda kullanımınıza sunacağımız bir yatırım iadesi sistemi üzerinde çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimizde bu sistemi kullanmak tamamen sizin tercihinize bağlı olacak. Dengesini değiştirdiğimiz eşya işaretli olacak ve dilerseniz seviye yükseltmesini geri alabileceksiniz. Eşyalarınızın seviyesini otomatik olarak DÜŞÜRMEYECEĞİZ. İlk sürümde, bir şeyin yeniden dengelendiğini gösteren işareti yalnızca yeni sistem tarafından düzenlenen kahramanlar için kullanacağız. Bu sırada, tüm ihtimalleri değerlendirerek diğer yükseltmeleri nasıl iade edeceğimizi araştıracağız.

FORTNİTE KÂBUSLARI

Yılın en ürkünç zamanı geldi çattı! Birçok eski kahraman aramıza tekrar dönerken beraberinde yeni kahramanları da getiriyor.StW06_Social_BrainiacJonesy+SkullRangerRamirez-copy.jpg

Geçen yılki, Vlad’ın Ayı Yükseliyor görev serisi için Uğursuzistan’a tekrar yolunuz düşecek. Önceki etkinlik sırasında oyunu oynadıysanız bu yıl yaptığımız değişiklikleri fark edebilirsiniz. Mesela Vlad ile geçen yıl olduğundan daha sık karşılaşabilirsiniz. Ray ve arkadaşı tarihin en kötü kalpli Vlad’ıyla yüzleşirken Uğursuzistan’ın yeni ziyaretçileri üstlerinde ürkünç kostümlerle dünyayı kurtaracak.

1 Yorum

1 Comment

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    Fortnite