Connect with us

Fortnite

Fortnite tam 200 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı

Fortnite tam 200 milyon kullanıcıya sahip.

Fortnite 3.4 Milyon Anlık Oyuncuyla PUBG'yi geçti

Popüler Battle Royale oyunu Fortnite, kayıtlı kullanıcı sayısı olarak inanılması güç bir rakama ulaştı. Tam 200 milyon kullanıcı.

Her geçen gün daha fazla kişinin oynadığı Fortnite, beklenilenin aksine popülerliğinde azalma yerine çoğalma yaşıyor. Haziran ayından bu yana kullanıcılarında %60 oranında bir artış yakalayan oyun, şu an tam olarak 200 milyon kullanıcıya sahip.

Yok böyle bir artış

Oyunun kullanıcı rakamlarının artışı inanılmaz bir şekilde devam ediyor. Ocak 2018’de 45 milyon hesaba sahip iken, sadece 6 ay içerisinde 125 milyon kullanıcıya ulaşan oyun, bu artışı inanılmaz bir şekilde devam ettiriyor. Oyunun şu an 200 milyon kullanıcısı var. Bu da demek oluyor ki haziran ayından bu zamana kadar oyuna, 75 milyon yeni hesap eklendi.

Bu artışın en önemli nedenlerinden biri kesinlikle Epic Games’in turnuvaları ve reklamları oldu. Oyunu ve turnuvalarını tanıtmak amacıyla dünyaca ünlü isimlerle çalışan firma, sadece turnuvalara 100 milyon dolar gibi bir ödül havuzu ayırdı.

Aynı anda 8,3 milyon oyuncu

PUBG‘nin popüler olduğu zamanlarda aynı anda 3 milyon oyuncu oyunu oynayabiliyordu. Bu rakam ise herkes tarafından inanılmaz olarak yorumlanıyordu. Ancak Fortnite bu rakamı da katlamış durumda. Oyunu dünyada eş zamanlı en yüksek oynayan oyuncu sayusu tam olarak 8,3 milyon kişi. Kasım ayının ortasında gerçekleşen bu rekor ise oyunun geleceği hakkında herkese ipuçları veriyor.

Dünya’nın neredeyse her yerinde oynanan oyunun patlaması aslında Güney Kore’ye açılmasından sonra oldu deniliyor. İddialara göre oyun Güney Kore’de yayımlandıktan sonra ülkede PC satışları patlamış durumda. Ayrıca bu durumun oyunun mobil versiyonu için de geçerli olduğu söyleniyor. Tabii oyunun her platformda ücretsiz olarak oynanması da popülerliğinin hızlı bir şekilde artmasını sağlıyor.

Yaptığı etkinliklerde oyunculara çok yüksek paralar kazandırması da oyunun yükselmesini sağlıyor. Sıradan bir oyuncu da olsanız, eğer iyi oynuyorsanız ve turnuvalara katılırsanız, oyundan para kazanmanız için önünüzde bir engel olmuyor.

Oyunun bu yükselişi daha ne kadar devam edecek herkes tarafından merak edilirken, bu istatistiklerle devam ederse Ocak 2019’da ulaşacağı kullanıcı sayısı da merak ediliyor.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fortnite