Connect with us

Espor

Fortnite’taki Travis Scott konserini 27.7 milyon kişi izledi

Fortnite’taki Astronomik etkinliği Travis Scott konseri, oyun içinde 27.7 milyon kişi tarafından izlendi.

Epic Games geçtiğimiz hafta oyun içinde daha önce rastlanmadık büyüklükte bir şov ortaya koydu. Şirketin oyundaki “Astronomik” etkinliği olan Travis Scott konseri 27.7 milyon kişi tarafından izlendi.

Salı akşamı düzenlenen açılış etkinliğinin ardından Epic Games etkinliği 12.3 milyon kişinin takip ettiğini söylemişti.

2019’da da benzer bir etkinlik yapan Epic, Marsmello konseriyle Fortnite oyuncularını eğlendirmiş ve bu konser de 10 milyon kişi tarafından takip edilmişti.

Beş performansa sahne olan etkinlikte konserler 15’er dakika sürdü ve Travis Scott’ın yeni şarkılarını da içerdi. Scott’ın devasa hologramı ise konser boyunca çeşitlilik gösterdi ve oyuncular farklı ortamlarda konseri dinleme fırsatı yakaladı.

Korona virüs salgınından dolayı bu etkinliğin çok daha fazla insan tarafından takip edildiğini söylemek de mümkün. Riot Games gibi yayıncılar canlı DJ performansları sunarken Epic bir kez daha farklı bir yöntem uyguladı ve oyun içi konser serisine devam etti. Geçtiğimiz yılki konserde ayrıca Star Wars filmi The Rise of Skywalker’dan kesitler de yayınlanmıştı.

Fortnite’ın bu tür sıradışı etkinliklere yabancı olmadığını da not düşelim. Ekim ayındaki “Kara Delik” etkinliğiyle birlikte Epic, sunucuları bir süreliğine kapatmış ve tüm oyunculara istemcilerinde bir kara delik göstererek merak uyandırmıştı.

Travis Scott konseri Twitch’te de ciddi bir izleyici kitlesine ulaştı. Anlık 651.000 kişiyi gören konser sonrası izleyici rakamları ise tekrar eski haline döndü.


İlginizi çekebilir:

FNCS kazananları ”Şampiyonların Baltası” ile ödüllendirilecek

1 Yorum

1 Comment

  1. Pingback: Fortnite'ta kısa film festivali düzenlenecek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor