Connect with us

Espor

Fortnite Türkiye pazarına giriş yaptı

Fortnite Türkiye ofisi açıldı. Lansmandan öne çıkan görüntüler burada sizlerle:

Son dönemin en popüler yapımlarından Fortnite Türkiye pazarına girdi. Playerbros olarak tanıtım lansmanına katıldığımız etkinlikten öne çıkan görüntüleri ve röportajları sizler için birleştirdik. Fortnite Türkiye ne yapacak sorusunun cevabı burada sizlerle.

Playerbros – Fortnite

Espor dünyasının yükselen değeri Fortnite hakkında son gelişmeler, Fortnite haberleri ve Fortnite güncellemeleri burada sizlerle. Fortnite sistem gereksinimlerinden Fortnite skin detaylarına kadar her şey burada!

Fortnite Mobil

Epic Games, son zamanlarda inanılmaz bir popülerlik kazanan oyunun mobil sürümünü geliştirdiklerini açıkladı. İlk olarak iOS kullanıcıları oyunun ilk aşamasına erişim için davet alacaklar bu sürüme erişim sağlayabildi. Hemen ardından da oyun Android kullanıcıları ile buluştu.

Espor nedir?

Elektronik sporlar, oyun dünyasının rekabet alanı olarak anlatılabilir. Peki her oyun espor oluyor mu? Tabii ki hayır! Bir oyunun, espor kategorisine girebilmesi için belli başlı iki kriteri tamamlaması gerekiyor: “Her oyuncu eşit şartlarda başlayacak ve oyunda herhangi bir ödeme yöntemiyle daha güçlü özelliklere sahip olunmayacak.” Bu basit gibi görünen ama oldukça net sınırlar çizen iki kural, espor oyunlarını diğer oyunlardan ayırıyor.

Espor Oyunları

İlk etkinlikleri Stanford Üniversitesi’ndeki Spacewar organizasyonlarına kadar giden elektronik sporlar, bu hesaba göre 1970’li yıllara kadar götürülebiliyor. O tarihlerden itibaren “arcade” dünyasıyla ilerleyen bu dal, en büyük atılımını 1990’lı yıllara geldiğimizde yaptı.

İnternetin ve bilgisayar oyunlarının hayatımıza girmesi elektronik sporlara da yeni bir soluk getirirken, 2000lere gelinmesiyle Korelilerin esporu domine edeceği gelişmeler yaşandı. Kore e-Spor Birliği dünya kamuoyuna tanıtıldı! Bir diğer yandan bundan öncesinde ve sonrasında Halo, Tekken, Quake, StarCraft, WarCraft gibi birçok oyun esporu emekli dönemlerinde öncü oldu.

Her geçen gün büyüyen bu pazar hakkında bilgi sahibi olmak ve güncel haberleri okumak için Playerbros.com‘dan ayrılmayın! Video içerik, rehber ve güncel haberlerle dolu olan sitemizle size hizmet vermekten onur duyuyoruz!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor