Connect with us

Espor

Fortnite’ın yeni sezonunda 10 milyon doların üzerinde ödül dağıtacak

Fortnite X. Sezon’da 10 milyon dolardan daha fazla dağıtacak.

Fortnite 10. veya reklamlarını üzerine inşa ettiği X. sezonunda da rekabetçi sahnede büyük ödüller dağıtmayı düşünüyor. Oyunun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada yeni sezonun rekabetçi tarafına özel birçok bilgi paylaşıldı.

Fortnite’ın X. sezonunda rekabetçi sahnede kısaca şunlar olacak:

 • Ödül 10 milyon doların üstünde
 • Seçilen mod Üçlü olacak
 • Her hafta sonu yeni bir ödül havuzu ve X. Sezon Şampiyonluğu’na adaylık şansı sunulacak
 • Her sunucu bölgesinin en iyi takımları 20-22 Eylül tarihlerinde karşılaşacak ve X. Sezon Şampiyonları taçlarına kavuşacak
 • İki Aşamalı Kimlik Doğrulama (2FA), X. Sezon süresince yapılan her bir turnuvanın her aşamasında etkin olmalıdır. Eğer 2FA kullanmıyorsanız, buradaki talimatları takip edebilirsiniz: https://www.epicgames.com/fortnite/tr/news/2fa. 2FA için kullanılacak e-posta, ödül kazanılması halinde oyuncularla iletişim kurmak için kullanacağımız e-posta adresi olacak.

M.E.K.A.
M.E.K.A.’nın oynanışa yaptığı etkiyi yakından inceliyor ve araçla etkileşime geçerken çatışma geribildirimlerini geliştirmenin yollarını arıyoruz. v10.10’da, M.E.K.A.’ya eklediğimiz nişan alma lazeri sayesinde, füzeler şarj olurken ne yöne fırlatılacaklarını görebileceksiniz. Bu lazerde, size nişan alınması halinde duyacağınız bir yönsel ses efekti olacak. Bu sesi bir yapının arkasında olsanız dahi duyacaksınız. Ayrıca oyuncuların hız takviyesi mekaniğini suiistimal etmesine izin veren birkaç hareket hatasını da çözdük.

Fortnite Dünyayı Kurtar için yeni yol haritası

M.E.K.A. ana oyun modlarında (Tekli, Çiftli, Ekipli) ve belirli Sınırlı Süreli Modlarda bulunmaya devam edecek. Ayrıca rekabetçi Arena ve Turnuva oyunlarında da bulunmaya devam edecek. Aklımızda aracı çatışma anlamında geliştirebilecek birkaç fikir daha var. Bu fikirleri mercek altına alırken, gelecekte yapacağımız değişiklikleri sizlere bildirmeye de devam edeceğiz.

Arena Hata Düzeltmesi
1 Ağustos Perşembe gününden 5 Ağustos Pazartesi gününe dek devam eden bir sorun, Arena modunun 10. Sezon yerine 9. Sezon eşleştirme kriterlerini kullanmasına sebep olmuştu. Bu da şu anlama geliyor: Puanları değişen oyuncular kendi puanlarına yakın oyuncularla eşleştirilmiyordu, bu da oyuncuların yetenek seviyeleri arasında ciddi farklara sebep oluyordu. Hızlı bir çözüm güncellemesi yayımlayarak bu sorunu çözebildik, yani oyuncularımızın oyun kalitesinde bir ilerleme görmeleri mümkün. Fakat bazı oyuncularımızın sırada bekleme süreleri bu değişiklik sebebiyle biraz artabilir.

Ödemelerle İlgili Gelişmeler
Geçtiğimiz hafta yeni ödeme sistemimizi kullanarak kaydettiğimiz ilerlemeyi size burada anlatmıştık. Pek çok oyuncumuzun doğrulama işlemine başladığını ve ödüllerini Hyperwallet’a aldıklarını gördük. Bugün, önümüzdeki hafta Xbox Kupası ve Üçlü Kupası oyuncularına ulaşmak amacıyla Çevrimiçi Açık Elemeleri 7-10 Haftaları için uygunluk ve vergi doğrulama/ödeme sürecini başlatmak için iletişime geçeceğiz.

Elimizde yeni bir sistem ve sistemi kullanan yeni oyuncular olduğundan, işlemleri en zahmetsiz şekilde nasıl tamamlayacağınıza dair ipuçlarını ve bazı oyuncularımızın yaşadıkları ülkeden kaynaklı olarak yaşayabileceği daha nadir durumları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Fortnite v10.00 İçerik Güncellemesi: Silahlarda değişiklikler

Bu haftanın dört ipucu şunlar:

 • Bilgilerinizin Tutarlılığı – epicgames.com/competitive adresinde başlayan işlemlerin Vergi Mülakatı aşamasında yanlış veya eksik bilgiler görmeye devam ediyoruz. Eğer reşit değilseniz (18 yaşından veya yaşadığınız ülke tarafından belirlenen reşit olma yaşının altındaysanız) gerekli kısımların ebeveyniniz veya yasal vasiniz tarafından tamamlanması gerekir.  Bu bölümü doğru şekilde tamamlamazsanız, Hyperwallet hesabı oluşturmak için bir sonraki adıma geçemezsiniz.
 • Hyperwallet Hesap Kurulumu – Reşit değilseniz, ebeveyniniz veya yasal vasinizin, Vergi Mülakatı aşamasında verilen aynı e-posta adresiyle bir Hyperwallet hesabı açması gerekir. Bilgilerinizde tutarsızlıklar varsa, Hyperwallet hesabın sahibini doğrulamak için ek belgeler isteyebilir veya hesabı kapatabilir.
 • Safari Tarayıcı Hataları – Safari tarayıcıların hem bilgisayar hem de mobil cihazlardan epicgames.com/competitive adresine girmesine engel olan sorunun farkındayız. Biz sorunu incelerken, oyuncularımıza Vergi Mülakatı bölümünü başka bir tarayıcı kullanarak tamamlamalarını öneriyoruz. Aynı zamanda mümkünse Vergi Mülakatı’nın bir bilgisayardan tamamlanmasını öneriyoruz.
 • Eski Ödeme Sistemi Ödülleri – Daha önceki blogda da belirtildiği gibi, 14 Nisan 2019 tarihinden önce yapılmış bir etkinlikte kazandığı ödülü alamayan oyuncularımızın www.fortnite.com/esports adresini ziyaret ederek profillerini tamamlamaları gerek. Gecikmelerin çoğunluğu Ödül Kabulü ve İbraname Formu’na ek olarak, Vergi Formu’nun eksikliği sebebiyle yaşanıyor. Bunlar, ayrı bir pencerede açılan Docusign formunda, işlemin daha rahat olması için tek bir belge olarak tamamlanıyor.

Ülkelere has sorunlar:

 • Ülkenin Hyperwallet’ta Bulunmaması – Hyperwallet tarafından desteklenmeyen bazı ülkeler var.  Endişelenmeyin. Bu durumları inceliyoruz ve onaylanan oyunculara ödeme yapabilmek için bir yol bulmaya çalışıyoruz.  Bazı oyuncularımız ödemelerini ABD PayPal üzerinden almayı veya Hyperwallet’tan aktarmak için farklı bir para birimine dönüştürmeyi tercih ettiler.
 • Reşit Olmayan Fransalı Oyuncular – Eğer Fransa’da yaşayan bir oyuncumuzsanız ve reşit (18 yaşın üstünde) değilseniz, ödemenizin işlenmesi biraz gecikecek. Bu gecikmenin sebebi, ekiplerimizle birlikte çalışarak, doğrulamayı nihai hale getirmek için Fransız kanunlarının gerektirdiği ek bilgileri topluyor oluşumuz.
 • https://playerbros.com/fortnite-world-cup-bu-genc-ikili-tam-3-milyon-dolar-kazandi/
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor