Connect with us

Fortnite

Fortnite’a yeni bir eşya ekleniyor, planörler yeniden açılabilecek

Fortnite’a yeni bir eşya eklenecek.

Fortnite’a yeni bir eşya eklenecek. Planörleri yeniden açmaya yarayacak bu eşya için yapılan açıklamayı hemen aşağı ekledik.

Bir süre önce planörlerin yeniden açılmasını test etmiştik. Bu yeni mekaniğe gelen tepkiler iki zıt kutupta toplanıyor. Bu durum da hem olumlu hem de olumsuz sonuçları görmemize olanak sağladı. Bu mekaniği varsayılan oyun modlarından kaldırdık. Fakat planörlerin yeniden açılabilmesini oyuna eklemenin alternatif yollarını bularak gördüğümüz olumsuz sonuçlardan bazılarını gidermeyi ve böylece hedeflerimize ulaşmayı planlıyoruz.

Yeni eşyanın amacı hem hareket kabiliyetini arttırmak hem de işlevsellik sağlamak olacak. Yine de zaman zaman denge değişikliğine maruz kalması veya yeniden gözden geçirilmesi mümkün. Planörlerin yeniden açılabilmesi özelliğini oyuna bir eşya olarak ekleyerek bu özelliğin oyunun diğer belirleyici faktörleriyle (yeniden açılma yüksekliği, hareket hızı, düşme ihtimali, kullanım sayısı gibi) daha iyi şekilde ilişkilendirilmesini sağlayacağız. Buna elbette çantada kaplayacağı yerin önemi de dahil.

v7.20’de Planörlerin Yeniden Açılması özelliğinin nasıl işleyeceği şöyle özetlenebilir:

  • Planör eşyası çantanızdaki bir yuvayı dolduracak ve normal ganimet kaynaklarında bulunabilecek.
  • Planörü yeniden açmak için atadığınız tuşa basmanız yeterli. Eşyayı seçmek zorunda kalmayacaksınız.
    • Planörü her açışınız bir kullanım hakkını silecek ve tüm haklar kullanıldıktan sonra eşya yok olacak.
    • Trambolin ve Pratik Yırtık kullandığınızda veya SSM’lerde yeniden doğduğunuzda, zaten gökyüzü dalışına geçtiğiniz için kullanım hakkı harcamayacaksınız.
  • Planörleri yeniden açan eşyayı yer ganimetlerinde, sandıklarda, otomatlarda ve Mühimmat Lamalarında bulunabilirsiniz.

Uçuşan 50’ler ve diğer büyük takımlı modlarda nasıl olacak? 

Savaş Otobüsü’nden atladığınız anda 50 kullanım hakkı olan bir Planör eşyası alacaksınız. (Bu noktada da gökyüzü dalışında olduğunuz için Planör eşyasının kullanım hakkı harcanmayacak.)

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fortnite