Connect with us

Fortnite

Fortnite’a yeni gelen Gölge Taşları geçici olarak devre dışı bırakıldı

Fortnite’a yeni eklenen Gölge Taşları oyundan silindi, işte detaylar:

Fortnite 6. sezona giriş yapmasıyla birlikte birçok yeniliği oyuna eklemişti. Fakat daha 12 saat geçmeden oyuna yeni eklenen Gölge Taşları geçici olarak devre dışı bırakıldı.

Epic Games resmi Fortnite hesaplarından bir mesaj yayınladı ve bir çözüm üretilene kadar Gölge Taşları‘nın oyunda olmayacağını söyledi. Bu taşlar 6. sezonun temsili bir parçasıydı ve oyuna daha yeni eklendi.

Haritanın bazı bölgelerinde 45 saniye süreyle görünmez olmaya yarayan bu taşlar şuanda devre dışı bırakılmış durumda. Bu taşlar sabit duran karakterleri tamamen görünmez yaparken, hareket halindeki karakterlerin de arkasında bir iz bırakmasını sağlıyordu. Bunun yanında bazı ögelerin içinden geçmeye yarayan bu taşlar ekstra olarak yükseğe zıplamanızı sağlıyor.

Gölge Taşları‘ndan kaynaklanan sorunun ne olduğu tam olarak bilinmiyor, fakat bazı oyuncular taşların verdiği özelliklerin çok güçlü olmasından dolayı şikayet ediyordu. Çünkü taşlar ne kadar hareket halindeyken arkasında iz bırakıyor olsa da, çok fazla zıplamaya ve çok hızlı hareket etmeyi sağlıyor.

Gölge Taşları Fortnite‘in ilk oyundan devre dışı bıraktığı yenilik değil. Bundan daha önce oyuna eklenen alışveriş sepetleri de birkaç kez devre dışı bırakılmıştı.

Fortnite’in devre dışı bıraktığı Gölge Taşları ne zaman geri gelecek?

Daha önceden de birkaç ögeyi devre dışı bırakan Fortnite onları kısa bir süre içerisinde oyuna tekrardan eklemişti. Bu seferde Gölge Taşları devre dışı bırakıldı ve oyuna ne zaman ekleneceği bilinmiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fortnite