Connect with us

Fortnite

Fortnite’ın YouTube istatistikleri gerçekten inanılmaz

Fortnite, Youtube’u ele geçirmiş durumda.

Son zamanların en popüler oyunu kuşkusuz Fortnite. Şu ana kadar 2018’in en çok konuşulan oyunu olmayı başarmıştı. Bu başarı tabii ki sadece konuşmakta kalmıyor. Oyunun izlenmesine de yansıyor. Oyun YouTube’da da en çok konuşulan ve izlenen oyun haline geldi.

1.1 milyon insan izledi!

Geçtiğimiz günlerde elrubiusOMG isimli bir youtuberın yaptığı Fortnite yayınının 1.1 milyon kişi tarafından izlendiğini sizlere haberimizde duyurmuştuk. 100’ün üzerinde YouTuber’ın katıldığı etkinlikte, insanlar üç saat boyunca Fortnite yayını izlediler.

Sadece bu sayı bile Fortnite’ın şu an ne kadar popüler bir oyun olduğunu gösteriyor. Ama sadece bununla da sınırlı değil!

Ünlü futbolcu Emre Mor da Fortnite oynuyor

Sadece normal oyuncular değil ünlü kişilerde Fortnite’a merak sarmış durumda.  Ünlü futbolcumuz Emre Mor, kişisel instagram hesabından Fortnite oynarkenki görüntüsünü yayınladı ve biz de haberimizde paylaştık. Ünlü YouTuber’lar, futbolcular ve yayıncılar derken Fortnite’ın ünü aldı yürüdü. İlk çıktığında “PUBG çakması” diye adlandırılan oyun, bir anda dünyanın en popüler oyunu haline geldi.

Google ise Fortnite’ın bu büyümesi ile ilgili olarak istatistiklerini insanlarla paylaştı. Bu istatistiklerden en dikkat çekeni ise Fortnite’ın Ocak 2018’de YouTube’da en çok yüklenen video oyun içeriği olması. Ayrıca oyun YouTube üzerinde bir rekor kırdı ve 1.1 milyon ile en çok izlenen video oyunu oldu.

İşte bu YouTube istatistiklerden bazıları:

  • Fortnite, Ocak 2018’de en çok yüklenen video oyunu oldu.
  • YouTube tarihinde en çok izlenen video oyunu kategorisinde, Şubat 2018 tarihi itibarıyla 2. sırada yer alıyor.
  • Geçtiğimiz hafta sonu 100’ün üzerinde içerik yaratıcısı bir araya geldi ve YouTube yayını yaptı. Bu etkinlik ise toplamda 42 milyondan fazla görüntülenme aldı.
  • elrubiusOMG isimli YouTuber, yatak odasından yaptığı Fortnite yayınını 1.1 milyon kişi izledi ve bu bir rekor haline geldi.

Fortnite’ın bu başarısının sırrı aslında oyun her ne kadar hayatta kalma oyunu olsa da, çok fazla eğlenceli içeriğe sahip olması diyebiliriz. Ayrıca oyunda meydana gelen hataların hızlı şekilde giderilmesi ve sık gelen güncellemeler oyunu hayatta tutan ve hatta daha fazla gelişmesini sağlayan faktörler arasında.

Ayrıca Fortnite’a 29 Mart’da gelen 3.4 güncellemesi hakkında bilgileri bu haberimizde bulabilirsiniz.

Daha çok Fortnite konuşacağız gibi gözüküyor!

 

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Fortnite