Connect with us

Espor

foxngame ile analiz ediyoruz: Flashback Robben incelemesi

[email protected] sponsorluğunda başlattığımız “foxngame ile analiz ediyoruz“ serimiz konuğu Flashback Robben!

foxngame sponsorluğunda başlattığımız “foxngame ile analiz ediyoruz“ serimizde, FIFA 21’ye eklenen popüler kartların incelemesini yapacağız. Bu serimizin ilk oyuncusu olarak geçtiğimiz hafta Eusébio’yu incelemiştik. Bu yazımızda ise Robben’i inceleyeceğiz.

Bayern Münih’in efsane sağ kanat oyuncusu Arjen Robben, FIFA 21’ye Flashback olarak eklendi. Hollandalı efsane oyuncu, kariyerine Hollanda‘nın futbol takımlarından olan FC Groningen‘de oynuyor.

Flashback olarak oyuna eklenen Robben, Hollandalı oyuncuların bulunduğu kadroların vazgeçilmez sağ kanadı olmaya aday. Kartın tek eksiği ise 2 zayıf ayağa sahip olması. Oyundaki sağ kanat kıtlığını düşününce, Robben’i 15 Ocak tarihine kadar eğer kadronuzda Hollandalı bir oyuncu varsa yapmanızı öneririm.

Siz de FUT Points’leri indirimleri bir şekilde almak ister misiniz? Foxngame’de %15 indirimle birlikte hayalinizdeki kadroyu kurabilirsiniz.

Oyun içinde 4-1-2-1-2 taktiğinde sağ kanatta oynuyor. Oyuncuyu kadromda kimyalamak için Promes’in UEL Live kartını kullandın. Aynı lig ve uyruktan dolayı oyuncu, 10 kimyada oynuyor.

Kadro hakkında ufak bir bilgi verdikten sonra kart incelemesine geri dönebiliriz.

Phoenix ile analiz ediyoruz: Joao Felix POTM kartı incelemesi

Arjen Robben’i 5 ayrı kritere göre değerlendireceğim. Bunlar;

  1. Hız- 4/5
  2. Dribling- 4/5
  3. Pas- 4/5
  4. Şut- 4/5
  5. Fizik- 3.5/5

Arjen Robben İncelemesi

Robben‘i incelemeye hızı ile başlamak istiyorum. Oyun içinde diğer kartlara göre farklı bir fiziği olan oyuncu, 93 genel hız rating’i ile birlikte de kanatlarda bir hayli hızlı. Robben’i çoğunlukla Mendy savundu. Mendy’de bildiğiniz üzere çok hızlı bir bek ama Robben, çoğu zaman Mendy’i geçmeyi başardı ve Fransız’dan daha hızlı olduğunu belirtti. Bu açıdan bakarsak, kartın hızı oyunun bu dönemi için oldukça yeterli.

Driblingi çok iyi olan oyuncu, denge ve çeviklik konusunda da yüksek bir niteliğe sahip. 91 top kontrolü ve 92 soğukkanlılık ile de oyuncu, ceza sahası içerisinde atılan pasları iyi kontrol ediyor ve soğukkanlılıkla birlikte golü kolayca atabiliyor. 80 genel pas rating’ine sahip olan oyuncu, pas atma konusunda üst düzey bir niteliğe sahip değil maalesef ki. Bir kanat için en önemli olan Kısa pas, uzun pas ve orta açma özellikleri 80 niteliğe sahip. Bundan dolayı da bazen istenilen orta/pasların atılamamasına sebep oluyor.

87 şut genel rating’ine sahip olan kart, ceza sahası içerisinde bitiricilik konusunda bir sorun yaşamıyor. Kartın normal şut özelliği değil de, asıl bitiriciliği ölümcül plaselerinde yatıyor. Zayıf ayağının 2 olduğunu belirtmiştik.  Ancak kartın sol ayağı ile ceza sahası dışarısında attığı plaseler, düzgün yere atılması durumunda %90 gol olma ihtimaline sahip. Belki de Robben, oyunun en iyi plase atan futbolcusu olabilir.

Fiziksel olarak oyunun zayıf kartlarından olan Robben, ikili mücadelelerde rakipleri karşısında maalesef ki varlık gösteremiyor. Kart hakkında söylenebilecek son bir şey varsa, Eğer Robben ile topu sola çekerseniz gol, sağa çekerseniz ise asist yaparsınız.

Siz de FUT Points’leri indirimleri bir şekilde almak ister misiniz? Foxngame’de %15 indirimle birlikte hayalinizdeki kadroyu kurabilirsiniz.

Oynadığım 76 maçta direkt olarak 39 gole katkıda bulunan oyuncunun tek zayıf yanı 2 wf. Benim oyun tarzımda daha çok topu ileriye taşımada kullandığım kart, oyuncunun oyun stiline göre daha fazla gole katkıda bulunabilir. Eğer kadronuza dahil etmek istiyorsanız, 15 Ocak’a kadar SBC görevini yaparak oyuncuyu kadronuza dahil edebilirsiniz.

Sponsorumuz Foxngame‘de %15 indirimle şekilde FP alabilir ve kadronuzu geliştirebilirsiniz. Buradan FP’yi %15 indirimli bir şekilde almayı unutmayın!

Playerbros İçerik Yöneticisi

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor