Connect with us

FIFA

foxngame ile analiz ediyoruz: Virgil van Dijk

[email protected] sponsorluğunda başlattığımız “foxngame ile analiz ediyoruz“ serimiz konuğu Virgil van Dijk!

foxngame sponsorluğunda başlattığımız “foxngame ile analiz ediyoruz“ serimizde, FIFA 21’ye eklenen popüler kartların incelemesini yapacağız. Bu serimizin beşinci oyuncusu olarak Virgil van Dijk’a göz atacağız.

Virgil van Dijk, dünyanın en iyi stoperi olarak gösteriliyor. 2020 yılının sonlarında sakatlanan oyuncu, bir süredir sahalardan uzak. FIFA 21’de 90 genel rating’e sahip olan kart, en iyi Gold defans oyuncuları arasında gösteriliyor.

Siz de FUT Points’leri indirimleri bir şekilde almak ister misiniz? Foxngame’de %15 indirimle birlikte hayalinizdeki kadroyu kurabilirsiniz.

Gomez ile birlikte defansın göbeğinde oynayan Van Dijk, full kimya oynuyor.

Phoenix ile analiz ediyoruz: Freeze Marquinhos incelemesi

Van Dijk‘ı 5 ayrı kritere göre değerlendireceğim. Bunlar;

  1. Hız- 3.5/5
  2. Dribling- 3/5
  3. Pas- 3.5/5
  4. Defans – 5/5
  5. Fizik- 4.5/5

76 genel hıza sahip olan oyuncu, gölge kimya kartı ile birlikte 86 genel hıza sahip oluyor. Oyun içi fiziğinden dolayı maalesef ki kart özelliklerini tam olarak yansıtamıyor. Fakat yine de Hollandalı, ortalama bir hıza sahip.

Defans oyuncusu olduğu için şut özellikleri oldukça kötü. Uzun boyundan dolayı köşe vuruşlarında kafa golü atma ihtimali ise yüksek. 71 genel pas rating’ine sahip olan oyuncu, baskı yediği zaman ise bazen oyun içi fiziğinden dolayı hantal kalabiliyor. Fakat, FIFA 21’de üçgenin gücünü düşünürsek Van Dijk ile oynarken bir anda defanstan kanat oyuncuma isabetli çok fazla üçgen pası attım. Bu özellikten dolayı Hollandalı, baskı altındayken topu 3. bölgeye hızlıca atabiliyor.

Dribling özelliklerine bakarsak 53 denge ve 61 çeviklik, kartın dezavantajlarından. 89 reaksiyon ve 90 soğukkanlılık ile birlikte, kritik anlarda doğru kararları almakta zorlanmadım. Savunma özelliklerinde ise oyunun en iyi defans özelliklerine sahip, bundan dolayı Van Dijk tam bir baba stoper.

Fiziksel olarak da oldukça sağlam olan oyuncu, ikili mücadelelerde kazanan taraf oluyor. Van Dijk’a genel olarak bakarsak defansınızın en sağlam ve rakiplerinizin çekineceği bir oyuncu. Doğru yerde bulunması, fiziksel ve savunma üstünlükleri ile birlikte defansınızın bel kemiği olabilir. Kartın tek eksik yanı ise hızı olarak göze çarpıyor.

Siz de FUT Points’leri indirimleri bir şekilde almak ister misiniz? Foxngame’de %15 indirimle birlikte hayalinizdeki kadroyu kurabilirsiniz.

Sponsorumuz Foxngame‘de %15 indirimle şekilde FP alabilir ve kadronuzu geliştirebilirsiniz. Buradan FP’yi %15 indirimli bir şekilde almayı unutmayın!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


FIFA