Connect with us

Espor

Free Fire Champions Cup 2020 Korona Virüs Nedeniyle Ertelendi

Korona Virüs nedeniyle ertelenen espor etkinliklerine bir yenisi daha eklendi.

Free Fire Champions Cup 2020 Korona Virüs Nedeniyle Ertelendi

19 Nisan 2020 günü Endonezya’nın Jakarta kentinde yapılması planlanan Free Fire Champions Cup 2020 etkinliği, Korona Virüs(Covid-19) nedeniyle bilinmeyen bir tarihe ertelendi. Bu ertelenme haberi oyunun geliştiricisi ve organizasyonun düzenleyicisi olan Garena tarafından yapılan bir açıklama ile duyuruldu.

Endonezya cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ülkeye Korona virüsünün ülkede tespit ediliğini onaylarken, Garena, Free Fire Champions Cup 2020 etkinliğini kesin olarak iptal etmek yerine ertelemeye karar verdi. Oyunun geliştiricisi Garena, açıklamasında “Sporcularımızın, taraftarlarımızın, ortaklarımızın ve personelimizin sağlığına ve esenliğine öncelik veriyoruz.” sözlerini kullandı.

Canlı Yayında Yanlışlıkla Ateş Eden Carl Riemer Twitch’ten Banlandı!

Firma yaptığı açıklamanın devamında ise “Koşullar izin verdikten sonra etkinliğe devam etmek için tüm olanakları araştırıyoruz.” dedi. Ayrıca yapılan açıklamada 28 Mart’ta düzenlenen Free Fire Hindistan Şampiyonası’nın finallerinin gerçekleştirileceğini fakat seyircisiz olarak oynanacağı bilgisi de paylaşıldı.

BNO News’in belirttiğine göre şu anda Endonezya’da 4 kişi virüs testlerinde pozitif çıktı.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor