Connect with us

Espor

FunPlus Phoenix’in maçı birçok oyuncunun sağlık sorunu nedeniyle ertelendi!

VALORANT Champions İstanbul’da mücadele eden FPX ekibinin oyuncularının zehirlendiği iddia ediliyor.

FunPlus Phoenix'in 4 Eylül karşılaşması birçok oyuncunun sağlık sorunu nedeniyle ertelendi!

31 Ağustos Çarşamba günü start alan ve grup aşamalarının tüm hızı ile devam ettiği, yılın en büyük espor etkinliklerinden biri olan VALORANT Champions İstanbul’da birkaç Covid-19 vakasının görülmesinin ardından, 4 Eylül Pazar günü organizasyon yönetimi, FunPlus Phoenix ekibinin yaşadığı sağlık sorununu duyurdu.

Organizasyonun sosyal medya hesapları üzerinden yapılan duyuru ile paylaşılan bilgilere göre FPX ekibinden birden fazla oyuncunun kendini iyi hissetmemesi nedeniyle 4 Eylül Pazar günü oynanması planlanan XSET karşılaşması ertelendi. Yapılan açıklamada bu karar şu sözler ile ifade edildi:

“Birden fazla oyuncunun kendini iyi hissetmemesi nedeniyle FunPlus Phoenix, 4 Eylül’de önceden planlanmış maçları için tam kadro oluşturamayacak. Sonuç olarak, FPX’e toparlanması için ek süre sağlamak için maçı 5 Eylül’e erteleme kararı aldık. 5 Eylül’de TRT’de 2 saat önce başlayacak olan müsabaka 3 maçla başlayacak.”

Açıklamanın yapıldığı 4 Eylül gününün ilk saatlerinde ise FPX’in 24 yaşındaki Litvanyalı oyuncusu Ardis “ardiis” Svarenieks, Twitter hesabı üzerinden hastanede olduğunu belirten bir paylaşımda bulundu.

FunPlus Phoenix'in 4 Eylül karşılaşması birçok oyuncunun sağlık sorunu nedeniyle ertelendi!

twitter.com/ardiis

George Geddes, FunPlus Phoenix oyuncularının zehirlendiğini söyledi

Dot Esports bünyesinde çalışmalarına devam eden ve VALORANT üzerine yoğunlaşan gazeteci George Geddes ise Twitter hesabı üzerinden bu konu hakkında yeni detayları paylaştı.

Yaptığı paylaşımda iki oyuncunun hastaneye kaldırıldığını dile getiren Geddes, gıda zehirlenmesinden rahatsızlanan başka oyuncuların da olduğu bilgisini paylaştı.

Fnatic’in performans koçundan yemek açıklaması

VALORANT Champions Tour’un resmi hesabı üzerinden yapılan açıklamayı alıntılayan Fnatic VALORANT takımının Performans Koçu Marcus Askildsen, konu ile alakalı kendilerinin başından geçenleri aktardı.

İngilizce olarak atılan Tweet’te Askildsen, ekiplerini güvende tutmak için ellerinden gelen her şey yaptıklarını dile getirirken, mide sorunları yaşadıklarını fakat şu ana kadar şanslı olduklarını söyleyebileceklerini dile getirdi.

Fnatic’in Performans Koçu Tweet’in devamında “İlaç, hijyen ve riskli yiyecekleri sınırlamak şimdiye kadar iyileşme ve daha fazlasını önleme konusunda bize yardımcı oldu. FPX için hızlı bir iyileşme diliyorum.” diye konuştu.


İlginizi Çekebilir:

Twitter’daki tek kelime akımı espor ve oyun dünyasında da ilgi gördü

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor