Connect with us

Espor

FunPlus Phoenix’den Masters Reykjavík kararı sonrası ilk açıklama

VCT 2022: Aşama 1 Masters – Reykjavík’e katılamayacak FunPlus Phoenix’den ilk açıklama geldi.

FunPlus Phoenix Masters Reykjavík kararı sonrası ilk açıklama

28 Mart Pazartesi gününün sabah saatlerinde VALORANT Champions Tour EMEA’nın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklama ile ligde şampiyonluğa ulaşan takım olan FunPlus Phoenix’in oyuncularından bir çoğunun nisan ayında düzenlenecek olan etkinliğe katılamayacak olması nedeniyle yerini Team Liquid’e bırakmak zorunda kalmıştı. Takımın taraftarlarının üzüntü ile karşıladığı bu kararın arından FPX tarafından konu ile ilgili açıklama aynı gün geldi.

Takımın geçtiğimiz günlerde Riot tarafından Reykjavík’te düzenlenecek olan etkinlik için kadrosunda minimum oyuncu sayısına ulaşamadığı için artık VALORANT Masters’a katılma hakkı kazanamayacaklarına dair resmi olarak bilgilendirildikleri açıklamada ilk belirtilen detaylardan biri oldu.

Açıklamanın devamında ANGE1, Shao ve SUYGETSU’nun ülkelerindeki seyahat kısıtlamaları nedeniyle İzlanda’ya gitmek için ülkelerinden ayrılamayacakları belirtilirken, bununla birlikte yakın zamanda Covid-19 testi pozitif çıktığı için ardiis’in de oynamasına Riot yetkilileri tarafından izin verilmediği iddia edildi.

FunPlus Phoenix: “Tüm çabalarımıza rağmen bir çözüm bulamadık”

Yaşadıkları sıkıntıyı aşmak için yaptıklarını “Bu süre zarfında, etkinliğe 3 yedek oyuncuyla girmemize veya uzaktan rekabet etmemize izin verme olasılığı da dahil olmak üzere, ana turnuvadaki yerimizi korumak için olası çözümler bulmak için Riot ile aktif olarak iletişim kurduk.” sözleri ile aktaran takım, “Ardiis iyileşiyor ve 6 Nisan’a kadar oynayabilecek olacaktı. Maalesef tüm çabalarımıza rağmen bir çözüm bulamadık.” ifadesini kullandı.

Yayınlanan açıklamada FunPlus Phoenix’in VCT: EMEA Challengers’a katıldığından beri sayısız zorlukla karşılaştığını fakat her zaman birbirinin arkasını kollamayı başardığına dikkat çekilirken, bu olumsuz durum hakkındaki düşünceler şu sözler ile aktarıldı:

“Uluslararası sahnede oynama ve rekabet etme fırsatını elde etmek her oyuncunun en büyük hayalidir ve bu zor zamanda takımın başardıklarıyla gurur duyuyoruz. Bu mücadeleleri birlikte aşmaya ve hayallerimiz için savaşmaya devam etmeye kararlıyız! Sevginiz ve desteğiniz için hepinize teşekkür ederiz, bu bizim için dünyalar demek!”


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Türk ajan için Türk kahveli ve lokumlu yeni sinyaller geldi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor