Connect with us

LoL

FunPlus Phoenix takımı Doinb ile yollarını ayırdığını açıkladı

2019 Worlds Şampiyonu Doinb, takımı FunPlus Phoenix’den ayrılıyor.

FunPlus Phoenix doinb

FunPlus Phoenix ekibi resmi Twitter adreslerinden yaptıkları açıklama ile takımın Orta Koridor oyuncusu Doinb ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Ekip yayınladığı veda gönderisinde Doinb’ye bu zamana kadar takıma kattıkları için teşekkür etti. 2018 yılında takıma girdiğinden bu yana takıma yaptığı liderlik ve getirdiği heyecan sayesinde takımı bir bütün haline getirdiğini söyleyen organizasyon bu gönderi ile oyuncusuna veda etti.

FPX’in orta sınıf bir takımdan Dünya Şampiyonu bir takım olmasına öncülük eden Doinb organizasyona katıldıktan yalnızca bir sene sonra takımı FunPlus Phoenix ile LPL 2019 şampiyonu oldu ve daha sonrasında Worlds’de G2 Esports’u yenerek Worlds Şampiyonu olmuştu. Fakat bu yıl 2021 Worlds’de takımıyla pek bir başarı elde edemedi.

Doinb, LPL liginde 2019 yılında toplamda 5 yıl boyunca bu ligde mücadele ettiği için ikamet etme hakkı kazanmıştı. Bu sayede oyuncu yerli slotu ile oynayabiliyor oluşundan şu anda LPL’de en çok istenen oyuncular arasında yer alıyor. Oyuncu yayınında söylediğine göre gelecek sezonda LNG takımında oynayacak.

Doinb: “Evet, evet, seneye (LNG)’ye katılacağım kesin. Resmi açıklama önümüzdeki günlerde gelecek. Karar bu sabah verildi. Bu yıl birçok takım bana teklif verdi ama ben LNG’ye katılmaya karar verdim çünkü takım arkadaşları benimle oynamak istiyor (Kardeş Tarzan)……”


İlginizi Çekebilir

2021 Dünya Şampiyonası geçtiğimiz yıldan yüzde altmış daha fazla izlenerek rekor kırdı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL