Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

FunPlus Phoenix’te işler karıştı!

Danimarkalı ekip turnuva maçına çıkmadı!

FunPlus Phoenix'te işler karıştı!

League of Legends dünya şampiyonu olan FunPlus Phoenix, geçtiğimiz hafta yapılan duyuru ile CS:GO dünyasına adım attığını ve Heroic kadrosunu bünyesine kattığını duyurmuştu. Kadro, ESL Pro League’den çekilmiş ve kurucu üye olarak FLASHPOINT‘te mücadele etmeye başlamıştı.

FLASHPOINT’te çıktığı ilk maçta Danimarkalı ekip, Cloud9 karşısında 2-1 mağlup olarak turnuvaya şanssız bir başlangıç yapmıştı. Sonrasında ise COVID-19 Korona virüsü nedeniyle organizasyon iptal edilmiş ve turnuvaya online aşamada devam edilmesine karar verilmişti.

Transfer takımı karıştırdı!

Bu süreç zarfında ise beklenmedik bir ayrılık gerçekleşti. Astralis tarafından yapılan duyuru ile FunPlus Phoenix oyuncusu Patrick “es3tag” Hansen’in kadroya 6. oyuncu olarak katılacağı ve bu transferin Temmuz ayında gerçekleşeceği açıklandı.

Astralis’e beklenmedik transfer!

Hükmen mağlubiyet!

Bu transfer duyurusunun ardından ise FunPlus Phoenix, takımdan Temmuz ayında ayrılacak olan es3tag ile birlikte FLASHPOINT’te maça çıkacaktı. Saat 20:00’deki karşılaşma öncesi gelen bu transfer duyurusu, FLASHPOINT tarafında da işleri karıştırdı. es3tag’ın sözleşmesi için Astralis, FunPlus Phoenix ile yaptığı görüşmeler sonucu şu sonuca vardı. Çinli organizasyon, Heroic ile yaptığı anlaşmayı iptal etti ve Astralis Heroic ile anlaşarak es3tag transferini gerçekleşti. FLASHPOINT ise, turnuva hakkının FunPlus Phoenix’te olduğu gerekçesiyle oyunculara maça çıkamama ihtimalleri olduğu yönünde bir bilgilendirme yaptı. Stüdyoda karşılaşmaya hazırlanırken bu haberi alan Danimarkalılar, Orgless karşısındaki maça çıkmama kararı aldı ve hükmen mağlup oldu.

 

Bunun sonucunda FunPlus Phoenix, FLASHPOINT’in ilk grup aşamasından elendi. İkinci grup aşamasında ise takımın mücadele edip etmeyeceği belirsiz. Danimarkalı ekibin burada mücadele etmesi durumunda dahi, es3tag’ın kadroda bulunup bulunmayacağı tamamen bir soru işareti. Bakalım Danimarkalı oyuncular, FunPlus Phoenix, Heroic ve Astralis arasında yaşanan bu drama, nasıl son bulacak?

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive