Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

FURIA durdurulamıyor! Brezilyalılardan bir galibiyet daha!

FURIA durdurulamıyor! Brezilyalılardan bir galibiyet daha!

FURIA durdurulamıyor! Brezilyalılardan bir galibiyet daha!

Brezilya’nın yeni CS:GO devi olan FURIA, DreamHack Masters Spring 2020 – North America’da ilk maçına MIBR karşısında çıkmıştı. Gabriel “FalleN” Toledo ve arkadaşlarını bir kez daha hayal kırıklığına uğratan ve Brezilya derbisinde galip gelen FURIA, turnuvaya galibiyetle başlamıştı.

Andrei “arT” Piovezan kaptanlığındaki ekip, A grubunda ikinci maçında ise Kuzey Amerika devi Liquid karşısındaydı. Dört gözle beklenen karşılaşma, Vertigo haritasında başladı. FURIA’nın seçimi olan haritada Liquid, Kanadalı yıldız Russel Twistzz” Van Dulken ile kanatlandı. Genç oyuncunun yıldızlaştığı harita, 16-9 Liquid lehine sonlandı.

İkinci harita Nuke’te ise Brezilyalılar, geri dönüşün ilk fitilini ateşledi. İlk yarıyı 6-9 geride kapatan ekip, ikinci yarıdaki muhteşem performans ile skoru 16-14’e getirdi ve seride durumu eşitlemeyi bildi.

Seride galibi belirleyen harita ise Mirage oldu. T tarafında başlayan FURIA, ilk yarıyı 10-5 önde kapatmıştı. Fakat pes etmeyen Nick “nitr0” Canella kaptanlığındaki Liquid, karşılaşmada durumu eşitlemeyi bildi ve 15-15’lik skor ile uzatmalara  gidildi. İlk uzatma bölümünde de eşitliğin bozulmaması ile skor 18-18 oldu ve ikinci uzatma bölümüne geçildi. Bu kez fişi çeken Brezilya temsilcisi, 22-20 ile harita puanını elde etti ve 2-1 ile galip gelen taraf oldu. Bu sonuçla puanını 6 ya yükselten ekip, adeta turnuvanın favorisi olduğu izlenimi verdi.

 


 

İlginizi çekebilir:

seized’in CS:GO’ya dönüşü! Eski Natus Vincere oyuncusu tekrar karşımızda!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Counter-Strike Global Offensive