Connect with us

Espor

FUT Champions Cup Barcelona: 1. Günde Temsilcilerimizin Durumu

FIFA’nın en prestijli espor organizasyonu FUT Champions Cup veya eWorld Cup dünyanın en iyi FIFA’cılarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Barcelona’da gerçekleşen bu organizasyonda, bu yıl iki de yerli oyuncu yer alıyor. Space Soldiers’tan Riv9 ile Beşiktaş Esports’tan BNY58 bayrağımızı Barcelona’da dalgalandırırken, oyuncularımızın organizasyonun ilk gününde aldıkları sonuçlar moralimizi yerine getirdi.

Riv9 2’de 2!

Elemeleri başarıyla geçerek Space Soldiers adına bu organizasyona dahil olan Emre “Riv9” Kayır, organizasyonun ilk gününe EnhanceX ile oynayarak başladı. İlk maçta 2-1 kazanan temsilcimiz, ikinci karşılaşmada 2-2 beraber kalınca; genel skorda 4-3 öne geçti ve ilk karşılaşmasından galibiyetle ayrılmayı başardı. Bu karşılaşmanın ardından Emre’nin rakibi JaeyD oldu. Temsilcimiz, ilk maçta 3-0 geri düşse de ikinci maçta enfes bir oyun ortaya koyarak 5-1 kazandı ve böylece seri genelinde de 5-4 ile galibiyetle ayrıldı.

BNY 1 Galibiyet, 1 Yenilgi

FUT Champions Cup’a davet alarak katılan ve Beşiktaş adına yoluna devam eden Burhan “BNY” Yerli, organizasyonun ilk gününde iki karşılaşmaya çıktı. Beşiktaş Esports’un resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre, ilk karşılaşmadan yenilgiyle ayrılan oyuncumuz; ikinci karşılaşmada Ajax temsilcisi Dani HagebeukVerified karşısında 4-3’lük galibiyet elde etmeyi başardı. Böylece BNY’nin bu turnuvadaki durumu 1-1 oldu.

FUT Champions Cup anbean Twitch ve YouTube üzerinden yayınlandı. İlk günün tamamını yeniden YouTube’a yükleyen organizasyon yetkilileri, ilk günün kaçıranlar veya istediği karşılaşmaları yeniden izlemek isteyenler için aşağıdaki linki sunuyor:

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor