Connect with us

Espor

FUT Champions Cup tamamlandı!

FIFA dünya kupasına giden yolun başlangıç ayağı Bükreş’de tamamlandı!

FIFA‘da competitive sezonun ilk ayağı olan Bükreş’de düzenlenen FUT Champions Cup bugün oynanan maçlar ile tamamlandı.

PS 4 ve XBOX platformlarının birincileri büyük finalde karşılaştı ve geçtiğimiz yıla damgasını vuran genç İngiliz Tekkz, turnuvaya tekrar damga vurdu ve şampiyonluğu kazandı.

PS 4‘de yarı finaller eşleşmeleri Fifilza  – CRAYZ / LUCASREP98 – WestHamYago şeklinde oluştu.

Yarı finallerin ilk maçında Wolves takımının oyuncusu Fifliza ile Qlash takımın oyuncusu CRAYZ karşılaştı oldukça çekişmeleri giden maçlar sonucu 0-0 ve 1-0’lık skorlar ile Fifliza adını PS 4 finaline yazdırdı.

PS 4 platformunun 2. yarı final karşılaşmasında ise NetshoesESports‘un oyuncusu LUCASREP98 ile Westham takımının oyuncusu WestHamYago karşılaştı. Yago 2 maçta da rakibini 0-2 / 1-3’lük skorlar ile toplamda 1-5’le zorlanmadan geçerek adını PS 4 finaline yazdırdı

iki İngiliz ekibinin oyuncularının karşılatığı PS 4 finalinde Wolves’lı Fifliza rakibine 2 maçta da büyük bir üstünlük kurarak 3-0 / 3-2’lik skorlar ile rakibini yenerek adını büyük finale yazdıran ilk isim oldu.

XBOX platformunda ise yarı final eşleşmeleri Tekkz – Spider Kong / Lyricz – DullenMIKE şeklinde oluştu.

Yarı finallerin ilk maçında Fnatic takımının oyuncusu Tekkz ile SpiderKong karşılaştı ilk maçında 1-0 ikinci maçında ise 3-0 galibiyetler ile rakibini saf dışı bırakarak adını XBOX finaline yazdıran taraf oldu.
Xbox platformunun diğer bir eşleşmesinde ise FUTWIZ takımının oyuncusu Lyrciz ile Wolfsburg takımının oyuncusu DullenMIKE karşılaştı. Serinin ilk maçı 0-0’lık beraberlikle sonuçlandı 2. maçta ise Lyrciz rakibini 2-0’lık skor ile yenerek adını XBOX finaline yazdıran oyuncu oldu.

XBOX finalinde  Tekkz ve Lyrciz eşleşmesinin ilk maçı 1-1’lik beraberlikle sonuçlandı. 2. maçta ise 1-0’lık skor ile galip gelen Tekkz adını büyük finale yazdıran bir diğer isim oldu.

 PS 4  ve XBOX platformlarının kazananlarının karşılaştığı büyük final karşılaşmasında eşleşmenin adı Fnatic Tekkz vs Wolves Fifliza oldu

1-0 / 2-0’lık skorlar ile 2 karşılaşmada da rakibini yenen Tekkz büyük finali kazanıp turnuvanın şampiyonu oldu.

Bu şampiyonluk ile 5. kupasını kazanan Fnatic Tekkz‘in şampiyonluk kupasını kazandığı an ;

Ve günün en iyi hareketi seçilen şampiyonun yarı finalde attığı muhteşem gol;

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor