Connect with us

Espor

FUT Esports, 69. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde Yılın Gillette Espor Ödülü’nü kazandı

69. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde FUT Esports, Yılın Gillette Espor Ödülü’ne layık görüldü.

FUT Esports, 69. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri'nde Yılın Gillette Espor Ödülü'nü kazandı

Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri bu yıl 69. kez düzenleniyor. Bugün yani 3 Mayıs Çarşamba gününün akşam saatlerinde İstanbul’daki Volkswagen Arena’da düzenlenen tören ile birlikte 69. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde ödüle layık görünen isimler ve organizasyonlar belli oldu.

Dikkat çeken ödüllerde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da espora özel bir kategori yer aldı. Geçtiğimiz yıl “Old Spice Espor Ödülü” olarak adlandırılan kategori bu yıl “Yılın Gillette Espor Ödülü” olarak adlandırıldı.

Yılın Gillette Espor Ödülü bu yıl da FUT Esports ekibinin

1954 yılından bu yana okuyucularının oylarıyla belirlendiği belirtilen ödüllerde bu yıl da espor ödülünün sahibi değişmedi. FUT Esports, 69. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde Yılın Gillette Espor Ödülü’ne layık görüldü.

Ödül töreninde Yılın Gillette Espor Ödülü FUT Esports CEO’su Sinan Dursunoğlu ve Kurucu Ortak Cesur Sünnetçioğlu’na tecrübeli futbolcu Tümer Metin tarafından takdim edildi.

Sünnetçioğlu: “3. defa burada olabilmek için de var gücümüzle çalışıyoruz”

Ödüllerini Tümer Metin’in elinden aldıktan sonra konuşan FUT Esports Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu, “Üst üste ikinci kez bu ödüle layık görüldük, çok mutluyuz. Biz de geleneksel spor takımları gibi bir çok branşa sahibiz. Ortaklarımız arasında da sizlerin de çok yakından tanıdığı Nuri Şahin ve Doğuş Balbay var.” dedi.

Konuşmasının devamında ulaştıkları başarılarından bahseden Sünnetçioğlu, “Biz de bu branşlarımızdan biri olan VALORANT branşında hem kadınlarda hem erkeklerde Türkiye şampiyonu olduk. Erkeklerde Avrupa şampiyonu olduk. Daha sonrasında dünyada 30 takım, bölgemizde yani Avrupa ve Ortadoğu’da seçilen 10 takım arasına girdik. En üst ligde oynamaya hak kazandık. 2022 senesinde Avrupa’nın en büyük espor tesisi olan, 1230 metre karelik FUT House’u açtık. Ekibimizi büyüttük, taraftarlarımızı büyüttük, büyümeye devam ediyoruz. Dünyaya adımızı duyurmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Cesur Sünnetçioğlu, sözlerini şu ifadeler ile sonlandırdı: “3. defa burada olabilmek için de var gücümüzle çalışıyoruz. Hatta bunun için de ilk adımı hafta sonu attık, PUBG Mobile’da Türkiye şampiyonu olduk. Bu ödülü yeni doğan kızı ile bizi izleyen sevgili Furkan, büyün çalışma arkadaşlarımız, sporcularımız adına büyük bir gururla alıyoruz”

FUT Esports’un CEO’su Sinan Dursunoğlu ise ortağının her şeyi özetlediğini dile getirirken, “Ben geçen sene ödülü alırken de aynı şeyi söylemiştim bize uğurlu geldi devam edelim. Gümbür gümbür geliyoruz demiştik, gümbür gümbür gelmeye devam ediyoruz.” dedi.


İlginizi Çekebilir: 

PMPL Türkiye 2023 Bahar sezonu şampiyonu FUT Esports oldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor