Connect with us

Espor

FUT Esports VALORANT Champions 2023 yolculuğunda tökezledi!

.@FUTesportsgg, Valorant Champions 2023’teki ikinci maçında Evil Geniuses’a 2-0 mağlup oldu.

FUT Esports

Türkiye’nin en iyi Valorant takımı FUT Esports, Valorant Champions 2023‘te Evil Geniuses’a 2-0 mağlup oldu. Bu sonuçla FUT Esports, gruptan çıkma maçında T1-FPX maçının galibiyle karşılaşacak.

Son finalisti zorladık

16 takımın yer aldığı turnuvadaki B grubunun ikinci karşılaşmasında temsilcimiz FUT Esports, Valorant Champions 2023’ün üçüncü gününde yoğun bir heyecanla beklenen karşılaşmada iyi bir performans sergilese de, karşısındaki güçlü rakip Evil Geniuses’a karşı zorlu bir mücadele verdi.

8 Ağustos’u 9 Ağustos’a bağlayan gece saat 04:00’da oynanan karşılaşmada, Pearl haritasında geriden gelerek haritayı uzatmalara götürse de temsilcimiz sonrasında haritayı 15-13 kaybetti.

Bind haritasında ise FUT Esports, kendi seçtiği haritada Evil Geniuses’a karşı direndi. Rakibi karşısında toparlanma çabası gösteren temsilcimiz, 13-9’luk skorla mağlup ayrıldı.

Evil Geniuses, Champions’dan bir önceki turnuva olan Masters Tokyo‘da turnuvayı FNATIC’e kaybederek ikinci olarak tamamlamıştı.

Temsilcimiz karar maçına çıkacak

FUT, 13 Ağustos saat 01.00’da T1-FPX maçının galibiyle karar maçına çıkacak. Kazanan takım gruptan çıkmayı garantilerken, kaybeden takım ise turnuvadan elenecek.

FUT Esports’un sergilediği bu mücadele, Türk Valorant sahnesindeki önemli başarılarına bir yenisini eklemesi bakımından büyük bir fırsat sunuyor. Temsilcimiz, taraftarlarıyla birlikte bu zorlu mücadeleye odaklanmış durumda.

Sizler FUT Esports’un VALORANT Champions 2023’deki performansı hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlarımız ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

FUT Esports VALORANT Champions 2023 hikayesine galibiyet ile başladı!

FUT Esports Kulüp Üyeliği sistemi tanıtıldı! İşte ayrıcalıklar

VALORANT Champions 2023 ne zaman başlayacak? İşte Gruplar ve ödül havuzu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor