Connect with us

Espor

FUT Esports VALORANT Champions 2023 Playoff aşamasında!

Temsilcimiz @FUTesportsgg VALORANT Champions 2023 Playoff’larına kalmayı garantiledi!

FUT Esports VALORANT Champions 2023 Playoff aşamasında!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen ve 6 Ağustos Pazar günü başlayan VALORANT Champions 2023 turnuvasında yılın en iyi 16 VALORANT takımının mücadelesi devam ediyor. Ülkemizi temsil eden FUT Esports ise aldığı son galibiyet ile adını bir üst tura yazdırdı!

B grubu açılış karşılaşmasında Güney Koreli T1 ekibini 1-0 mağlup eden FUT, grubunun kazananlar aşamasında Evil Geniuses ekibine 2-0 mağlup olup, karar karşılaşmasında tekrardan T1 kozlarını paylaşma şansını yakalamıştı.

FUT Esports VALORANT Champions 2023 Playoff aşamasını garantiledi

Takımların turnuvaya tamam mı devam mı diyeceği karşılaşma 13 Ağustos Pazar gününün ilk saatlerinde gerçekleştirildi. 01.55’de başlayan ve üç maçlık bir seri üzerinden oynanan karşılaşmanın ilk maçında Bind haritası Güney Koreli ekip tarafından seçildi.

İlk maçın ilk yarısında temsilcimizin ağırlığı gözle görülüyordu. T1 ekibi ikinci yarıda geri dönmeye çalışsa da başaramadı. Maç sonucunda 13-10’luk bir skor ile FUT, seride 1-0 öne geçen taraf oldu.

Serinin ikinci karşılaşması için Pearl haritası seçildi. Karşılıklı Round’ların alındığı 1 saatlik mücadele uzatmalar ile sonlandı. Uzatmaların ardından temsilcimiz FUT, 14-12’lik bir skor ile galibiyete ulaştı.

Seriyi 2-0’lık bir skor ile kazanan FUT Esports, gruptan çıkmayı ve VALORANT Champions 2023 Playoff’larına katılmayı garantiledi.

Sizler temsilcimiz FUT Esports’un VALORANT Hampions 2023 performansı hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce nasıl bir başarı elde edecekler? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

VALORANT aim geliştirme nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

VALORANT iade politikası nedir? VALORANT iade etme işlemi nasıl yapılır?

VALORANT Mobile Jett oynanış videosu sızdı! VALORANT Mobile ne zaman çıkacak?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor