Connect with us

Espor

FUT Esports, VALORANT koçu Eray “GAIS” Sarıkaya ile 2024 sonuna kadar sözleşme uzattı

.@FUTesportsgg, VALORANT koçu @eraygais ile 2024 sezonunun sonuna kadar sözleşme uzattı.

FUT Esports, Valorant koçu Eray "GAIS" Sarıkaya ile sözleşme uzattı

Türk espor sektörünün öncü kulüplerinden biri olan FUT Esports, güncel VALORANT koçu Eray “GAIS” Sarıkaya ile 2024’e kadar sözleşme uzattığını sosyal medya hesaplarından duyurdu. Riot Games’in bu sözleşmeye onay vermesi halinde koç GAIS, 2024 sezonunun sonuna kadar FUT Esports VALORANT takımının ana koçluğunu üstlenmeye devam edecek.

FUT Esports taraftarları mutlu

İlgili duyuruda takımın sahiplerinden biri olan Sinan Dursunoğlu ile Eray Sarıkaya’nın fotoğrafı paylaşılırken, paylaşımda şu ifadeler de yer aldı:

Orkestra şefi, 2024’te de bizimle! VALORANT koçumuz @eraygais ile olan sözleşmemizi bir yıl daha uzattığımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. İyi ki varsın ve iyi ki bizimlesin koç! Birlikte daha nice zaferlere, başarılara!”

FUT Esports’un sosyal medya hesaplarından yaptığı duyurudan sonra takımın destekçileri paylaşımın altına kararı destekleyici ifadeler de bulundular. Takımın sahiplerinden Cesur Sünnetçioğlu da “KOÇ❤️” yazılı bir tweet paylaştı. Koç GAIS ise duyuru tweetine “Kader gayrete aşıktır. Umarım bir yıl daha en iyi yerlere hep birlikte gelmek dileğiyle.” yanıtını bıraktı.

Başarılı koç, FUT Esports ile birlikte Valorant Regional Leagues 2022 birinciliği; EMEA ligi ve Masters Tokyo beşinciliği ve Champions Tour Turkey Stage 1: Challengers 2 turnuva ikinciliği gibi başarılara ulaşmıştı.

Takım ve koç Los Angeles’da

Ayrıca Valorant Champions 2023 Los Angeles’a da gitmeye hak kazanan tek Türk temsilcisi olan FUT, turnuvadaki ilk maçına TSİ 7 Ağustos tarihinde saat 22:00’da Pasifik ligi üçüncüsü T1 (Kore) takımına karşı çıkacak. Takım; Evil Geniuses, FunPlus Phoenix ve T1 takımlarıyla beraber turnuvanın B grubunda yer alıyor.

Bu hafta Los Angeles’a uçan takım, koç GAIS önderliğinde başarılarına bir yenisini daha eklemeyi umuyor.

Sizler bu haber ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce FUT Esports’un koç GAIS ile sözleşme uzatması temsilcimiz için olumlu bir haber mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

FUT Esports Kulüp Üyeliği sistemi tanıtıldı! İşte ayrıcalıklar

VALORANT Champions 2023 ne zaman başlayacak? İşte Gruplar ve ödül havuzu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor