Connect with us

Espor

Futbolist, Valorant First Strike Türkiye büyük finalinde!

.@FutbolistCo Valorant First Strike Türkiye büyük finalinde BBL Esports’un rakibi oldu.

Futbolist, Valorant First Strike Türkiye kaybedenler finalinde rakibi Oxygen Esports‘u seride 2-0 mağlup ederek, turnuvanın büyük finaline yükseldi.

Serinin galibi ekip ilk harita seçimini Split’ten yana kullandı. Maçın ilk yarısında oldukça etkili bir takım oyunu sergileyen Oxygen Esports, ilk yarıyı 9-3 skor avantajıyla önde kapattı. Maçın ikinci yarısında ise elde ettiği galibiyet serisi ile maça tekrardan ortak olan Futbolist, skora 13-13 denge getirdi. Oynanan uzatma round’larında da rakibinin oyununa karşı etkili bir karşılık veremeyen Oxygen Esports, ilk haritayı 15-13 kaybetti.

Serinin ikinci haritası ise ilk maçın mağlubu Oxygen Esports’un seçtiği Ascent oldu. İlk maçın aksine Ascent’te, Futbolist ekibi ilk yarıda rakibinin oyununu doğru okudu ve 8-4 skor avantajı ile ilk yarıyı önde kapattı. İkinci yarıda Oxygen Esports maç skoruna ortak olmaya çalışsa da Futbolist ekibi 13-8 skor avantajı ile ikinci haritanın da kazananı oldu.

BO3 formatında oynanan kaybedenler finalinde, seride rakibini 2-0 mağlup etmeyi başaran Futbolist büyük finalde BBL Esports ile karşılaşacak.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor