Connect with us

Espor

G-Loot VALORANT Clash turnuvası finalinde şampiyon NAVI oldu

Nefes kesen finalde şampiyonluğa Natus Vincere ekibi ulaştı.

G-Loot VALORANT Clash turnuvası finalinde şampiyon NAVI oldu

Ekim ayının son günlerinde başlayan mücadelelerin ardından G-Loot VALORANT Clash turnuvası büyük finali 27 Kasım Pazar günü akşam saatlerinde gerçekleştirildi. IF Parla Esports’un Natus Vincere ekibi ile karşılaştığı beş maçlık büyük final serisinde NAVI, 3-2’lik bir skor ile şampiyonluğa ulaştı.

İlk finalist Parla, yarı finallerin ilk karşılaşmasında Giants Gaming ile karşılaştı. Üç maçlık seride ilk maçı Giants kazanırken, seride devam eden diğer iki karşılaşmayı kazanan Parla adını finale yazdırmıştı.

Bir diğer finalist olan Ukraynalı Natus Vincere ise yarı finalde Team Vitality ile karşı karşıya geldi. Mehmet Yağız “cNed” İpek ve Kyrylo “ANGE1” Karasov’lu kadrosu ile yılın gözde takımlarından biri olan NAVI, 2-0’lık bir skor ile galibiyet ve büyük finale ulaşmıştı.

IF Parla Esports – NAVI arasında nefes kesen seri

50 bin dolar büyüklüğünde bir ödül havuzuna sahip turnuvanın büyük finali ise 27 Kasım Pazar günü saat 21.00 sularında başladı. Temsilcimiz serinin ilk haritası Haven’a hızlı bir başlangıç yaparak 40 dakika süren karşılaşmayı 13-6’lık bir skor ile kazanarak seride durumu 1-0 yaptı.

NAVI tarafından seçilen ikinci harita Pearl’da ise rüzgar tersine döndü. Karşılıklı Round’ların alındığı ilk yarının ardından ikinci yarıda ipleri ele alan NAVI, seride durumu eşitleyerek 1-1’e getirdi. Serinin ikinci haritası aynı zamanda Parla oyuncularının yüksek ping değerleri ile karşılaştığı bir karşılaşma oldu.

İlginizi Çekebilir: IF Parla Esports VALORANT takımına Ping engeli

Üçüncü karşılaşma için Parla tarafından Ascent seçildi. Maçın başından sonuna kadar ağırlığını ortaya koyan Natus Vincere, sadece iki Round kaybederek kolay bir galibiyete ulaştı. Seride durum 2-1 oldu.

Icebox haritasında oynanan serinin dördüncü karşılaşmasında Parla kolay pes etmeyeceğini gösterdi. 53 dakika süren karşılaşmada alınan karşılıklı Round’lar sonrasında kazanan taraf 13-11’lik bir skor ile IF Parla Esports oldu.

Seride durumun 2-2 olması üzerine son karşılaşmaya da gidildi. Serinin beşinci haritası Breeze haritasında oynandı. Temsilcimiz Parla ara ara geri dönüş sinyalleri verse de, NAVI 40 dakikanın sonunda 13-7’lik bir skor ile galibiyete ulaştı.

Beş maçlık seriyi 3-2’lik bir skor ile kazanan Natus Vincere 18 bin Dolarlık para ödülünün sahibi olurken, yeniden kurulan kadrosu ile birlikte ilk şampiyonluğunu da G-Loot VALORANT Clash turnuvası kapsamında almış oldu.

PRL Lauress: “Ping sorununa rağmen elimizden geleni yaptık”

G-Loot VALORANT Clash turnuvasında şampiyonun belli olmasının ardından takımlardan da açıklamalar gecikmedi. Parla Esports2un 18 yaşındaki VLAORANT oyuncusu Toprak “lauress” Kaynak final sonrasında yaptığı paylaşımda “Bahane değil fakat Haven mapinin yarısından itibaren Icebox mapine kadar 100ms sabit oynadık. Ping sorununa rağmen elimizden geleni yaptık. Desteğiniz için teşekkürler.” dedi.

Bir başka Parla oyuncusu Sermet “Masic” Demirer ise paylaştığı Tweet’inde “söylenicek çok şey var ama hayırlısı buymuş. Maçın içinde kalmaya çalıştık fakat internet problemi bizi gerçek anlamda geriye düşürdü bir daha ki sefere problemsiz bir şekilde daha iyilerine diyelim.” sözlerine yer verdi.

Maç sonrası Natus Vincere tarafından da açıklamalar geldi. NAVI oyuncusu Pontus “Zyppan” Eek rakibini tebrik ettiği açıklamada Parla Esports’tan “Türk Şeytanları” olarak bahsederken, Mehmet Yağız “cNed” İpek ise “1 günde 7 map 🙁 pek kazanmış gibi hissettirmedi ama destekleyen herkese teşekkürler. parla’nın ellerine sağlık çok iyi oynadılar. ilk turnuva ilk champdedi.

G-Loot VALORANT Clash turnuvası final sıralaması

Şampiyonun belirlenmesinin ardından turnuvada para ödülü kazanan takımların sıralaması ve kazandıkları para ödülleri aşağıdaki gibi oldu.

1. Natus Vincere – 18.000 Dolar
2. IF Parla Esports – 10.000 Dolar
3-4. Giants Gaming – 6.000 Dolar
3-4. Team Vitality – 6.000 Dolar
5-8. Divinity – 2.500 Dolar
5-8. BBL Esports – 2.500 Dolar
5-8. Fire Flux Esports – 2.500 Dolar
5-8. KPI Gaming – 2.500 Dolar


İlginizi Çekebilir:

IF Parla Esports VALORANT takımına Ping engeli

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor