Connect with us

Espor

G2 Esports LEC 2022 Bahar Mevsimi’nde finale yükseldi

Temsilcimiz Broken Blade bugün saat 18:00’da finalde Rogue’a karşı mücadele edecek

G2 Esports LEC 2022 Bahar Mevsimi'nde finale yükseldi

Avrupa ligi LEC’de 2022 Bahar Mevsimi Finali’nin adı G2 vs Rogue oldu. Temsilcimiz Broken Blade‘in takımı G2 Esports kaybedenler grubundaki olağanüstü galibiyet serisini ezeli rakibi Fnatic’e karşı korudu ve adını finale yazdırdı. Şampiyonluk adaylarından biri olarak gösterilen Fnatic’i 3-0 mağlup eden G2 ekibi finalde Rogue ile karşılaşacak.

Sezon başında Flakked, Targamas ve Broken Blade transferleriyle dikkat çekse de G2, şampiyonluk adaylarından biri olarak görülmemişti. Fnatic ve Team Vitality’nin kurduğu süper takımlardan sonra Rogue ve G2 sezonun baş altı takımları gibi değerlendirilmişti. LEC 2022 Bahar Mevsimi playoff ilk turunda Fnatic’e mağlup olduktan sonra kaybedenler grubunda çıktığı üç seride tek bir maç dahi kaybetmeyen G2 final biletini kaptı.

Broken Blade finalde!

Temsilcimiz Sergen ”Broken Blade” Çelik kariyerinde ilk kez LEC finalinde mücadele edecek. Schalke 04 bünyesinde geçirdiği sallantılı sezonun ardından G2 ekibine transfer olan Broken Blade takımının ana taşıyıcılarından biri olarak ön plana çıktı. Sezon boyunca gösterdiği istikrarlı performansın ödülünü alan temsilcimiz LCS ve TCL’de şampiyonluğa ulaştıktan sonra gözünü LEC kupasına dikti.

Fnatic ise normal sezonda gösterdiği olağanüstü performansın devamını playoff aşamasında getiremedi. Kazananlar grubu yarı finalinde Rogue karşısında 2-0’dan 3-2 verilen seri takımın mentalini dibe indirdi. G2 karşısında yaptığı basit hatalarla da bunu doğrulayan Fnatic için en önemli sorun orta koridor gibi görünüyor. Humanoid geçtiğimiz mevsimlerde MAD Lions ile gösterdiği performansın oldukça uzağında. LEC 2022 Yaz Mevsimi öncesi takımda birkaç değişiklik görebiliriz.

Rogue ile G2 arasında oynanacak büyük final serisi bugün saat 18:00‘da başlayacak. Final maçlarını LEC’nin resmi Twitch kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor