Connect with us

Espor

G2 Esports LEC 2022 Bahar Mevsimi’nde yarı finale yükseldi

Misfits Gaming’i 3-0 mağlup eden G2 bir sonraki turda Fnatic ile eşleşti

G2 Esports LEC 2022 Bahar Mevsimi'nde yarı finale yükseldi

Avrupa ligi LEC’de playoff heyecanı hız kesmeden devam ediyor. Fnatic ile Rogue arasında oynanan beş maçlık serinin ardından gözler kaybedenler grubu mücadelelerine çevrildi. Bir önceki turda Team Vitality’i zorlanmadan geçen temsilcimiz Broken Blade’in takımı G2, Misfits Gaming karşısında 3-0 galip gelerek bir sonraki turda Fnatic’in rakibi oldu. Kaybedenler grubu finalinde 9 Nisan Cumartesi günü saat 18:00’da LEC‘nin ezeli rakipleri Fnatic ve G2 kozlarını paylaşacak.

Kaybedenler grubuna düştükten sonra oynadığı 2 seriyi de kolay bir şekilde 3-0 kazanmayı başaran G2 ekibi hatalarından ders çıkarmış gibi görünüyor. Fnatic karşısında sergilenen hayal kırıklığı performansın ardından ligin şampiyonluk adaylarından biri haline geldiler.

Misfits Gaming sezonun sürpriz takımı!

Misfits Gaming LEC 2022 Bahar Mevsimi’nin sürpriz takımlarından biri olarak ön plana çıktı. Playoff mücadelesi vermesi beklenen MSF beklenmedik bir çıkış yakalayarak normal sezonu Fnatic’in arkasında üçüncü sırada bitirdi. Kazananlar grubu ilk turunda Rogue’a mağlup olarak kaybedenler grubuna düşen Misfits Gaming’in rüya sezonu G2 tarafından sonlandırıldı. Bir dönem ligimizde de forma giyen HiRit’in mücadele ettiği Misfits Gaming taraftarlarını memnun etmeyi başardı.

Fnatic ve G2 ekipleri büyük finalde Rogue’un karşısına çıkmak için kıyasıya mücadele verecek. Playoff ilk turunda G2’yu 3-0 mağlup eden Fnatic, Rogue ile oynadıkları seriyi 2-0’dan 3-2 rakibine kaptırmış ve taraftarlardan eleştiri almıştı. LEC 2022 Bahar Mevsimi Finali 10 Nisan Pazar günü saat 18:00‘da başlayacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor