Connect with us

Güncel

Galakticos’tan yeni açıklama! Takım Mustafa “pr1me” Bilici ile yollarını ayırdı

Mustafa “pr1me” Bilici yaptığı açıklamada olayı kendi tarafından aktarırken, Galakticos oyuncu ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Galakticos yeni açıklama! Takım Mustafa "pr1me" Bilici ile yollarını ayırdı

Hamza “Maximillion” Kandemir tarafından 29 Haziran Salı günü Mustafa ‘pr1me’ Bilici hakkında dile getirilen çocuk istismarı suçlamaları espor dünyasında büyük infial yaratmıştı.

Detaylar: Maximillion’ın çocuk istismarı iddiasına Galakticos cevap verdi

Galakticos tarafından yapılan ilk açıklamanın ardından ikinci açıklama kısa süre sonra gelirken, takım ile birlikte olayın taraflarından biri olan Mustafa “pr1me” Bilici de bir açıklama yayınladı.

Bilici yaptığı açıklamada olaydaki çocuk ile Twitter üzerinden tanıştığını ve aralarında geçenleri şu sözler ile anlattı: “Aramızdaki ilişki asla cinsellik seviyesine ulaşmadı zaten o şekilde konuşmuyorduk. Sadece birbirimizden hoşlanmıştık, uzun süre konuştuk mesajlaştık, engelledikten sonra açmamın sebebi de bahsettiği kişinin bana whatsapp üzerinden engeli açmamı istemesiydi , birkaç ay sonra buluştuk ve bu durum ikimiz için de güzeldi, sonrasında konuşmaya devam ettik, benim tarafımdan ve dediğine göre kendisi için de durum böyleydi.”

Oyuncu aralarında hiçbir cinsel hiçbir şeyin geçmediğini söylerken, tehdit etmediğini ve zorlamadığını,  konuşmalarının ve gönderilen fotoğrafların karşılıklı istek ile gerçekleştirildiğini iddia etti.

Olaya konu çocuğun ailesinin konuşmalarını fark etmelerinden sonra kendisine “Ailesi tarafından ya bu kızla evlenirsin ya da kariyerini bitiririz ” şeklinde tehdit mesajları yolladığını öne süren Mustafa ‘pr1me’ Bilici, konuştuğu kişinin psikolojisinin bozulmasının nedeninin ailesi ile yaşadıkları şeyler olduğunu da söyledi.

Açıklamasının sonunda kırgın olduğu belirten pr1me, takımından başı ağrıdığı için özür dilerken, kendisini seven kişilerden de özür diledi. Twitlonger üzerinden yayınladığı açıklamayı paylaşmasının ardından bir Tweet atan Bilici, olayın diğer tarafında olan kişinin yaşının 14 olduğunu bilmediğini, kendisine 16 olduğunun söylendiğini iddia etti.

Galakticos: “Mustafa “pr1me” Bilici yollarımızı ayırmış bulunmaktayız”

Galakticos tarafından yapılan ilk açıklamanın ardından ikinci açıklama da aynı akşam geldi. Takım yaptığı açıklamada Hamza “Maximillion” Kandemir tarafından istemelerine rağmen kendilerine herhangi bir belge veya evrak iletilmediği dile getirildi.

Maximillion’ın açıklamalarının ardından Twitch yayıncısı Ahmet “Jahrein” Sonuç ile görüşme sağladıklarını belirten takım, savcılık kayıtlarının gerçek olduklarını öğrendiklerini söylerken, Mustafa “pr1me” Bilici ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. Takım ayrıca böyle bir olayın içerisinde oldukları için üzüntülerini kamuoyu ile paylaştıklarını da belirtti.


Olayın detayları:

Maximillion’ın çocuk istismarı iddiasına Galakticos cevap verdi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel