Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; SEOFriendlyImages has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/playerbros.com/public_html/wp-content/plugins/seo-image/seo-friendly-images.class.php on line 2
Galaktikos Yükselişte! - VFŞL 2020 Yaz Mevsimi 7. Hafta 2. Gün
Connect with us

Espor

Galaktikos Yükselişte! – VFŞL 2020 Yaz Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

Galaktikos’un SuperMassive’i yendiği VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nin 7. hafta 2. gününü Aras Basmacıgil (@arasbsmcgl) değerlendirdi.

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi

Daha önce Vadi’nin Kahini’nin VFŞL 2020 Yaz Mevsimi 7. haftayla ilgili tahminlerimizi paylaştığımız haftanın ikinci gününü, Aras Basmacıgil değerlendirdi.

Papara SuperMassive 0 – 1 Galaktikos

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi 7. Haftasının zirve mücadelesinde en önemli maçlarından birinde, SUP yine seçim/yasaklama ekranındaki hatalarını tekrar ederek başladı.SUP’un makul seviyede kitle kontrollü ancak sıfır tank içeren, yukarıda Aatrox’un hiç bir bütünlük taşımadığı kompozisyonuna karşın Galaktikos; çok temiz miktarda kitle kontrolü ve aradan rahatça taşıyıcıları çıkarabilecek, takım savaşında da mükemmel iş yapacak bir kompozisyonla, aslında seçim yasaklama ekranından üstün başladı.

SUP seçim/yasaklamadaki dezavantajını yok etmek için maça inanılmaz agresif başladı. Toplamda 2 kez alt koridora neredeyse tüm takımca baskın attılar ve bu sebeple hem alt koridor hem de ışınlanla gelen üst koridor minyon skorunda ve altında doğal olarak geri kaldı ve Galaktikos erken oyunda koridorları kaybetmeye başladı.

Buna karşın orta oyuna girilirken, SUP’un aldığı 2 ejder dışında çok da önemli bir oyun avantajı yoktu. Bunun farkında olan Galaktikos, biraz zorlama bir şekilde 3 ejderi almak için savaşa girdi ama kötü kararın karşılığını 4 skor ve 1 kule vererek, toplam altın farkını 5k’ya çıkartarak buldular. Ancak SUP altında ciddi anlamda öne geçse de, bu öne geçmenin reel bir karşılığı olmadı. Sadece dış kuleleri aldıkları bu periyotta, aynı başarıyı GAL da gösterdi. SUP’un Gal üstüne gidememesi, kompozisyonun problemleri ile ilgiliydi elbette. Tek yakalanmadığı sürece kimseyi aradan çıkaramayacak bir kompozisyonla yaklaşık 9 dakika bir orta oyun oynayan SUP, GAL’ın da güçlenmesine izin verdi.

Gal bu güçlenmenin ardından istediği takım savaşını Baron’un arkasında yakaladı. SUP’un kitle kontrolleri, GAL’ın dayanıklılığı ve kitle kontrollerini geçemediği noktada, GAL 3 skor ve Baron aldı ve o Baron’la da maçı kapattılar. Özetle SUP, maçı seçim/yasaklamada kaybetti.

fastPay Wildcats 1 – 0 Dark Passage

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nin lideri IWC’nin Dark Passage karşısına çıktığı maçta IWC, takım savaşında aktif olacak ve taşıyıcılarını da koruyacak bir kompozisyon seçerken; Dark Passage yan koridorlarda etkili olmayı uman ve kez kişilik heceleri aradan daha rahat çıkartacak ve bu aradan çıkarttığı noktada üstünlük almaya çalışacak ancak ciddi takım koordinasyonu gereken bir kompozisyonla cevap verdi.

DP erken oyunda koridorlara baskın atarak kompozisyonunu aktifleştirmeye çalışsa da, yeteri kadar organize olmayan oyunlar neticesinde çok da öne geçemedi. IWC ise bu dönemde doğru koridor baskısı ve baskınıyla ejderlerde öncelik alıp rakibinden ilk iki ejderi aldı. 3. Ejder ise orta oyunda IWC hakimiyetini belirten ve mükemmel takım savaşı kompozisyonunu aktifleştirdikleri savaş oldu ve o noktada oyun üstünlüğünü ele geçirdiler.

Buna karşın DP oyun içinde çok da geriye düşmedi, maçın galibiyetini ise iletişim ve sınırlarını iyi bilme belirledi. 2 dakika kadar süren Baron savaşı ve ardından yaşanan Kadim ejder savaşları kafa kafaya denkti esasan ve hatta birkaç kere DP daha avantajlı konumda da oldu ancak bunların hepsinin IWC tarafından alınması ve maçın da IWC’ye gitmesinin temel sebebi takımın birbirleriyle koordine hareket edebilmesinden.

Galatasaray 1 – 0 Beşiktaş

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’ne play-off mücadelesinin bu önemli derbi maçında Galatasaray, kitle kontrol açısından çok da iyi olmayan ancak geç oyunda tartışmasız öne geçecek, koridorlarında da baskılı olacak bir kompozisyona giderken; Beşiktaş bu kendi üstünde kabul ettiği koridorlara baskın yaparak ciddi skor toparlayabileceği ve yine de geç oyunda da kötü olmayacak bir kompozisyonla karşısına çıktı.

Galatasaray baskın koridorlarının avantajıyla erken oyunda ufak bir makro üstünlüğü yakaladı, ilk ejderi ve alameti alan takım, bunu ilk kule avantajına da çevirdi ve kaynağı daha çok Kathus’a aktarmaya çalıştı, geriden oynamaya ise Vladimiri’i gönderdi.Bu avantajı eşya avantajına da çeviren GS, ikinci ejderi de alıp, geç oyuna kalmak dışından başka bir kazanma koşulu da oluşturmaya çalıştı. Zaten bu oyun baskısıyla Galatasaray, önce dış kuleleri aldı ardından ejderleri aldı, dümdüz maçı stop edip, geç oyunlarına daha 20. Dakikadan ulaştı. Zaten ardından Galatasaray objektifleri aldı ve power spikelarına güvenerek maçı rahatça kapattı.

Galatasaray’da üç kişiye değinmekte fayda var.

1) Appen, eğer bir insan böyle Rek’Sai oynayabiliyorsa, pro arenada en zor maç kazanma koşullarından birini sağlayan Rek’Sai’yi de gözün kapalı alırsın. Bu değişikliğine ve adaptasyonun ne kadar faydalı olduğunu her gün gösteriyor.

2) Zergsting, bıraktığı yer neredeyse orada halen Zergsting’in bu ligin en iyi oyun kurucu ve zeki desteklerinden olduğunu düşünüyorum ve 1.5 sene ona şans vermeyen idarecilere teessüflerimi bildiriyorum.

3) Basei, akademide 0-4 başladığı sezon toparladı, kendini kanıtladı, sonra as takıma geçti ve rakiplerini outdraft etmeyi başarıyor. İyi bir koç nasıl olur, nasıl gelişir, onu gösteriyor resmen.

5 Ronin 1 – 0 1907 Fenerbahçe

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nde play-off için mücadele eden iki takımdan 5R, erken oyunda koridor ve ormanda üstünlük yakalayıp, bunu tüm takıma yayın harita hakimiyetiyle avantaj elde etme çalışacak, bol kitle kontrollü bir kompozisyon kurarken; 1907 FB aşırı tank içeren ve takım savaşında iş yapmayı uman bir geç oyun kompozisyonu aldı.

5 Ronin erken oyunda istediği baskıyı kurup, doğru takım savaşına, daha erken güçlenmişken ve cc avantajıyla girdi, hem oyun üstünlüğünü ele geçirdi hem de ilk ejderi aldı. Ardından bu farkı daha da aşan 5R 2.ejderi ve alameti de alıp, harita hakimiyeti kurdu erken oyunda. 5 Ronin orta oyunda da bu baskısını hiç geride tutmadı ve ejder ruhunu almanın avantaj olacağını bildiklerinden 3. Ejdere skor verme pahasına girip, yine de makroda önde çıktılar.

Zaten ardından bu avantajı kuleler çevirip, ardından ejder ruhu alıp, 1907 FB’nin girmeye çalıştığı her savaşta kitle kontrolle tutup, daha 25. Dakikadan kendi geç oyunlarına ulaşmışlardı. Bu noktaya gelirken takım kompozisyonunu doğru kullanmanın da etkisi çok net gözüktü zira Renekton’un koridordan sonra etkili olması, ancak böyle bir oyunla olabilirdi.

Zaten ardından 5v0 katliam atan 5 Ronin maçı bitirdi.

5 Ronin çok zor işleyen bir takım genelde ve her haftaki performansları arasında uçurum var. Ancak işlediklerinde, yani Robin’in oynayabildiği 3 şampiyonadan biri açık kaldığında, çok zor engelleniyorlar. 1907 FB sene başından beri oyun okuma sorununa sahip, ülkenin en iyi koçlarından biri Enatron Biel buna engel olamadı. 1907 FB’nin tekrar en tepeye doğru mücadele edebilmesi için, oyunu oyun içinden okuyabilen Mojito’yu tekrar aktifleştirebilmeleri lazım. Yoksa sezon play-off çeyrek finaliyle biter iki takım için de.

Royal Youth 0 – 1 Team Aurora

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nin 9. yarışı için edilen mücadeleye Aurora, Kitle kontrollü bir takım savaşı kompozisyonuyla girerken; Royal Youth dürterek hasar verme kompozisyonunu tercih etti.

37. dakika süren maç aslında hataların maçı olarak adlandırılabilir. Çok fazla bireysel ve yargı hatası olan maçta kazanan daha iyi ve daha tecrübeli oyunculara sahip Aurora oldu. Aurora, Bendix’in Cassiopia avantajını sonuna kadar kullanıp, takım savaşlarında elde ettiği üstünlükten ve Rhioni’nin takım savaşının yönünü değiştirebilme yetisini iyi kullanarak, rakibinin güçlü olduğu anlarda da büyü direncine yatırım yaparak kazanmayı başardı.

Royal Youth ise, daha seçim yasaklamada çok yetenek gücü taşıyıcısı alıp, Matilda’nın tank yerine fiziksel hasar Sett oynamayı tercih etmesi sebebiyle kaybetmiş oldu.


İlginizi Çekebilir:

Wildcats tek başına lider! – VFŞL 2020 Yaz Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

Sadece esporu değil her türlü sporu seven, takip eden, spor yönetimini bilen bir iletişimci.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor