Connect with us

Espor

Galatasaray 2021 yılında sadece espor branşının kar etmesini bekliyor

.@borakocyigit Galatasaray’ın espor branşı hakkında oldukça önemli bilgiler paylaştı.

Galatasaray Espor

Espor sektörü ile ilgili olumlu bir haber bu sefer Galatasaray cephesinden geldi. Blaze Esports’un kurucusu Bora Koçyiğit tarafından 31 Mart Çarşamba günü paylaşılan bilgilere göre Galatasaray 2021 yılında amatör şubelerden sadece espor branşından kar etmeyi planlıyor.

Bugün Galatasaray Spor Kulübü’nün genel kurul dosyalarının açıklanmasının ardından faaliyet raporlarını ve bütçelerini incelediğini belirten Bora Koçyiğit, amatör şubelerin 2021 yılı bütçelerine dair bir özet tablo paylaştı.

Paylaşılan tabloya göre Basketbol Erkek ve Kadın, Tekerlekli Sandalye Basketbol, Voleybol Erkek ve Kadın, Espor ve diğer tüm amatör branşlar toplamı arasında sadece espor branşının gelirinin giderinden fazla olması planlanıyor.

Paylaşılan tabloya göre takımın espor branşının 2021 yılında 5,7 milyon lira gelir elde etmesi beklenirken, 4,8 milyon lira gider yapılması planlanıyor. Bu sayılara göre takımın 2021 yılında 900 bin liralık bir kar getirmesi bekleniyor.

Yaptığı paylaşımın ardından Galatasaray Espor şubesinin sorumlusu Dorukhan Acar’ı tebrik eden Koçyiğit, “Tahmin ettiğim gibi planlanan bütçe sonrası geliri giderden fazla tek branş “espor”. Hep anlattığım bir konu lafta kalmasın. İspatı burada. Espor doğru yönetildiğinde, özellikle geleneksel spor kulüpleri için asla yük değil, kazanç kapısıdır. Elbette doğru isimlerce yönetilirse.” dedi.

Galatasaray 2021 yılında sadece espor branşının kar etmesini planlıyor


İlginizi Çekebilir:

Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’ne Türkiye damga vurdu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor