Connect with us

LoL

Kazanan Galatasaray Espor! Kış Mevsimi’nde yarı finale yükselen 2. takım belli oldu

Yarı finalde dev derbi! Çeyrek finalde rakibi Doğuş Üni Aurora’yı 3-0 geçen Galatasaray Espor, yarı finalde 1907 Fenerbahçe ile eşleşti.

galatasaray espor, lol, league of legends

VFŞL Kış Mevsimi 2. çeyrek final serisini kazanan ekip Galatasaray Espor oldu. Sarı-kırmızılılar rakibini 3-0 geçerek yarı finale yükselmeyi başardı.

Seriye iyi başlayan Sarı-kırmızılılar, ilk maça bariz üstünlüklerini gösterdi. 2. ve 3. maçlara her ne kadar Aurora önde başlasa da Galatasaray geriden gelerek maçları kazanmayı başardı. Rakibini 3-0 geçen Galatasaray, yarı finalde 1907 Fenerbahçe ile eşleşti. Büyük derbi haftaya oyananacak.

Doğuş Üni Aurora 0-1 Galatasaray Espor – 1. maç

Tam ekranda görüntülemek için tıklayın.

Serinin ilk maçında bariz bir Galatasaray Espor üstünlüğü yaşandı. Alt koridorda Wendelbo’nun erken aşamada iki kere ölmesinden sonra kontrolü eline alan Galatasaray Espor, maç boyunca hata yapmayarak üstünlüğünü devam ettirdi. Bu güzel performans da ilk maçı Sarı-kırmızılılar’a kazandırdı.

Doğuş Üni Aurora 0-2 Galatasaray Espor – 2. maç

Tam ekranda görüntülemek için tıklayın.

İkinci maçın senaryosu ise tamamen farklıydı. Galatasaray bu maça ilk maçı kazanmasına rağmen orta koridorda godbro yerine MGX ile çıktı. Doğuş Üni Aurora maçın ilk anından itibaren maçın kontrolü eline aldı ve global görevlere odaklandı. Bir ara adeta aram havasında geçen maçta dakikalar 17’yi gösterdiğinde Padden Draven ile 5/0/5’lik harika bir skora sahipti.

Maçın kırılma anı ise Aurora’nın baron önünde yaptığı hatadan sonra oldu. Çok fazla öndeyken, Jarvan’ın tek başına rakiplerinin arasında dalması ve daha sonrasında ölmesi adeta Aurora’yı kendi kendine cezalandırdı. Bu noktadan sonra geride olan Galatasaray üstünlüğü eline geçirdi. Serinin belkide en heyecanlı maçlarından biri olan 2. maç sürekli iki takım arasında gelip gitti. Ancak Draven’ı yalnız yakalayan Vi’ın sayesinde Galatasaray Espor dört skor çıkardı ve maçı kazanmayı başardı.

Doğuş Üni Aurora 0-3 Galatasaray Espor – 3. maç

Tam ekranda görüntülemek için tıklayın.

Galatasaray bu maçta da orta koridorda kadro değişikliğine gitti. MGX yerine bu sefer yine godbro oynadı. Maçın erken dakikaları alt koridor baskınlarıyla doluydu. Aksiyonun hiç durmadığı alt koridorda ilk kanı döken ekip Doğuş Üni Aurora oldu. Dakikalar 15’i gösterdiğinde Aurora 6-1 skorda, kulelerde ise 2-0 öndeydi. 3. maçta da ilk maçtaki senaryonun aynısı yaşandı. Yine baron önündeki bir savaşı kaybeden Aurora, rakibini tekrar maça ortak etti. Bu noktadan sonra doğru hamleleri yapan Galatasaray 3. maçı da kazanarak yarı finalde ezeli rakibi ebedi dostu 1907 Fenerbahçe ile eşleşti.

 

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL