Connect with us

Espor

Galatasaray’ın FIFA oyuncusu SercanGold: “Elimizden geleni yapacağız.”

FIFA eClub World’te #Galatasaray için mücadele edecek Sercan “SercanGold” Kara ile konuştuk. #PlayerbrosÖzel

FIFA eClub World’te Galatasaray için mücadele edecen Sercan “SercanGold” Kara ile konuştuk. Aralık ayının sonlarına doğru Galatasaray’a transferi kesinleşen SercanGold, Thomas “tomassonGOD” Dorey ile birlikte Galatasaray’ı ve ülkemizi temsil edecek.

Merhabalar Sercan. FIFA serüvenin nasıl başladı? Profesyonel bir FIFA oyuncusu olmaya ne zaman karar verdin ve bu nasıl gerçekleşti?

Merhabalar, bir arkadaşın isteğiyle ESL’de düzenlenen bir FIFA17 turnuvasına katılmıştım ve gayet iyi bir sonuç elde etmiştim. Birkaç hafta sonra da ilk defa ESL’den oynadığım turnuvalardan birini yenip ilk defa FIFA oynayarak para kazanmıştım. Daha sonra da Avusturya’nın en büyük FIFA17 turnuvasının elemelerinde Avusturya’nun ilk profesyonel oyuncusunu yenerek hem Avusturya FIFA ortamından hem de L4K eSports’dan ilgi görmüştüm. O sene ilk senemde Avusturya ikincisi olmuştum ve ilk defa röportajlar verme şansına sahip oldum. FIFA espora yönelik fazla bilgim olmadığında L4K eSports’un bana verdiği haberler ve yardımlarla yavaş yavaş espor ortamına girmeye başlamıştım.

Avusturya’da yaşıyorsun. Peki Türkiye’deki FIFA ortamını takip ediyor muydun? Oradaki oyuncular ile Türk oyuncuları kıyaslayacak olsan nasıl farklardan bahsedersin?

Evet, takip ediyordum. Bence Türkiye’de Avrupa’da olduğu gibi birkaç tane en iyi seviyelerde oynayabilecek oyuncular olduğunu düşünüyorum. Galatasaray ve diğer kulüplerin espor ortamına katılması, tabii ki beni hep sevindirmişti ve takip etmeye başlamıştım. Tabii ki Almanya FIFA esporda en önemli ülke. Hem yüksek seviyede oynayabilen çok fazla oyuncu var, hem de neredeyse her profesyonel futbol takımı en az bir oyuncuya sahip.

Galatasaray’da tomassonGOD ile birlikte yer alacaksınız. Galatasaray’a transfer sürecin nasıl gerçekleşti? Galatasaray’a dahil olmak nasıl hissettiriyor?

Transfer süreci çok iyi ve profesyonel geçti. Agentbros ve L4K iyi anlaşti. Tabii ki en azından bir turnuva olsa da Galatasaray’a dahil olmaktan gurur duyuyorum. Ben her taraftarın olduğu gibi küçüklüğümden beri Galatasaraylıyım.

FIFA eClub World Cup’ta ilk hedefiniz ne olacak? Dünya sıralamasında kendini nerede görüyorsun?

eClub World Cup’da ilk hedefimiz tabii ki de elemeleri geçmek. Thomas ve ben de ne yazık ki en güçlü Fut-takımların sahibi değiliz, ama yine de iyi hazırlanıp elimizden geleni yapacağız. Dünya sıralamasına girmek bizim bölgede (Europe East) çok zor. PS4’deki en yüksek seviyeli olan bölgede bazı zamanlar dünya sıralaması puanları kazanmak için ne yazık ki o bölgede dünyanın en iyi oyuncularını yenmeniz gerekiyor. Bu zor olsa da elimden geleni yapıyorum ve sonuna kadar büyük bir elemeyi geçmeye çalışacağım.

Son olarak Galatasaray taraftarlarına ve Playerbros takipçilerine neler söylemek istersin?

Taraftarlardan gördüğüm ilgi ve destek için hepsine teşekkür ediyorum. Elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. İnşallah Türkiye FIFA esporunu iyi temsil edip iyi bir sonuç alabiliriz.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor