Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Gale Force’ta Sözleşme Krizi Yaşanıyor

Gale Force vize sorunları yüzünden zor durumda kaldı

Jonathan “JonY BoY” Muñoz ve arkadaşları, Gale Force‘un ekibe çalışma vizesi alması için destek sağlamayacakları ve sözleşmeler fesih edildiği için yeni bir organizasyon arıyorlar.

Dört Arjantinli ve bir Meksikalıdan oluşan ekip, Gale Force tarafından 2017 yılının ağustos ayında Miami Flamingos’dan satın alındı ancak bu ilişkileri sadece 6 ay sürebildi. ABD’ye gidiş sorunu yaşayan ekibin oyuncuları, ESEA MDL Sezon 27 Kuzey Amerika‘ya kendi evlerinden katılmak zorunda kalacaklar. Böylece, Arjantinli oyuncular 170-250 ms arasında ping alacak gibi görünüyor. Bu da bir espor takımı için kabul edilemez bir durum diyebiliriz.

Gale Force vize sorunları yüzünden zor durumda kaldı

Bu konu üzerine Twitter’da bir açıklama yapan Jonathan “JonY BoY” Muñoz, Gale Force ile yaptıkları sözleşmelerinin altı ayı kaldığını ama sözleşmenin iş vizeleri de dahil olmak üzere bazı maddelerinin kuruluş tarafından yerine getirilmediği belirtti. Takım yönetimi, oyuncuların herhangi bir hamle yapmadan önce 12 Ocak’a kadar beklemesini istese de oyuncuların kararı bu çatı altında yer almamak oldu.

Böylece ekip kendilerine yeni bir takım aramak zorunda kaldı. Aşağıda da takım üyelerini görebileceğiniz ekip, HLTV.org’un dünya sıralamasında kendine 91. sırada yer buluyor.

  • guishorro
  • JonY BoY
  • tutehen
  • MarKE
  • tomi

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive