Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Gambit Ax1Le transferiyle birlikte kadrosunu tamamladı

Gambit’in önümüzdeki dönemde mücadele edecek kadrosu tamamlandı.

CIS bölgesinin başarılı ekiplerinden Gambit, CS: GO kadrosundaki eksiği 5balls oyuncusu Ax1Le transferiyle birlikte giderdiğini açıkladı.

Gambit ekibi geçtiğimiz günlerde AVANGAR’dan Dmitry “dimasick” Matvienko‘yu transfer ederek as kadrosunda mücadele eden oyuncu sayısını dörde çıkarmıştı. Bu sefer de 5balls‘un 16 yaşındaki genç yıldızı Sergey “Ax1Le” Rykhtorov‘u transfer eden ekip, as kadrosunu tamamlamış oldu. Oyuncunun kariyerine kısaca bir göz atacak olursak son takımı 5balls’da başladığını görebiliriz. Burada sergilediği performansla diğer takımların dikkatini çeken Sergey, Flipsid3 tarafından denemeye alındı fakat daha sonrasında takımın kadrosuna dahil olamadı. Oyuncu henüz kariyerinin 9. ayında Gambit’e transfer olarak gelecek için iddialı olduğunu belli etti.

https://twitter.com/GambitEsports/status/1062328768948264960

Bu transferle birlikte Gambit takımındaki oyuncu sayısı 6’ya çıktı. Bu oyunculardan beşi aktif olarak takımda forma giyerken bir tanesi ise transfer listesinde bulunuyor. Transfer listesinde bulunan oyuncu ise Kazak yıldız Dauren “AdreN” Kystaubayev. Geçtiğimiz günlerde Gambit ekibinden bir ayrılık yaşanmıştı. Halihazırda transfer listesinde yer alan Abay “Hobbit” Khasenov, Özgür “woxic” Eker‘in de forma giydiği HellRaisers‘a transfer olmuştu.

Ax1Le transferiyle birlikte Gambit kadrosu nasıl şekillendi?

  • Mihail “Dosia” Stolyarov
  • Nikolay “mir” Bityukov
  • Rustem “mou” Telepov
  • Dmitry “dimasick” Matvienko
  • Sergey “Ax1Le” Rykhtorov
  • Dauren “AdreN” Kystaubayev (transfer listesinde)

 

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive