Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Gambit Esports da ESL Pro League Sezon 15 için gelen teklifi kabul etti

Virtus Pro’dan sonra Gambit Esports oyuncuları da ESL’in teklifini kabul etti.

Gambit Esports da ESL Pro League Sezon 15 teklifini kabul etti

Yapılan resmi açıklama ile birlikte Rusya merkezli oldukları için Virtus Pro ve Gambit Esports takımlarının etkinliklerinde yer almasına izin vermeyeceklerini duyuran ESL, takımlara “ülkelerini, organizasyonlarını veya takımlarının sponsorlarını kıyafetlerinde veya başka bir şekilde temsil etmeden tarafsız bir isim altında rekabet edebilirler” şeklinde bir teklif sunmuştu.

9 Mart Çarşamba günü yapılan açıklama ile birlikte Virtus Pro forması altında mücadele eden oyuncuların ESL Pro League Sezon 15 etkinliğinde takımlarının ismini bir yana bırakarak Outsiders(Yabancılar) adı altında aynı kadro ile mücadele edecekleri duyurulmuştu. Gözlerin çevrildiği Gambit Esports da konu ile ilgili açıklamasını yayınladı.

Gambit Esports: “Bu olasılığı engellemeyeceğiz”

11 Mart Cuma günü takımın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada oyuncuların, koçların ve yöneticilerin ESL Pro League Sezon 15 turnuvasına katılma hakkını kazanmak için inanılmaz bir çaba sarf ettiği belirtilirken, Gambit Esports’un bu imkanı göz ardı etmeyeceği ve oyuncularının aynı Virtus Pro gibi başka bir isim ve takımlarından bağımsız olarak etkinlikte mücadele edebilecekleri duyuruldu.

Takımın oyuncularının taşıyacağı yeni isim henüz paylaşılmazken, Gambit açıklamasını “Bizi desteklemeye devam eden tüm hayranlarımıza teşekkür etmek istiyoruz.” sözleri ile sona erdirdi.


İlginizi Çekebilir:

Virtus Pro oyuncuları ESL Pro League Sezon 15 için kararını verdi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive