Connect with us

Espor

Gamerbase Elite Invitational turnuvasında şampiyon Futbolist oldu!

Şampiyon Futbolist!

elite invitational

AORUS ve AMD tarafından düzenlenen, 10.000 TL ödül havuzuna sahip Elite Invitational VALORANT turnuvasında şampiyon Futbolist oldu.

Toplam on altı takımın dört gruba ayrılmasıyla başlayan turnuvada Sangal Esports, Futbolist ve Oxygen Esports dikkat çeken kulüpler arasındaydı. Grup aşamasından çıkan sekiz takımın oynadığı final aşamasında yarı finalde Anatolia Esports’u 2-1, finalde de Dark Passage’ı 2-0 ile geçen Futbolist şampiyonluğa ulaştı. cNed’in de stand-in olarak formasını giydiği şampiyon takımdan STERBEN, turnuva boyunca gösterdiği performansın ardından en değerli oyuncu ödülüne layık görüldü.

Dark Passage ile Futbolist’in karşılaştığı final serisinin ilk maçı Ascent haritasında oynandı. Şampiyon takımın seçtiği haritadaki ilk maç 13-10’luk Futbolist galibiyetiyle sonuçlandı. İlk yarısı 6-6’lık eşitlik ile sonuçlanan maçın ikinci yarısında savunma tarafına geçen Futbolist, 8-10’la yenik duruma düşmesinin ardından beş tur üst üste kazanarak galibiyete ulaştı. Ascent haritasında mojj özellikle defans tarafında gösterdiği performansla takımının galibiyetinin önemli isimlerinden oldu.

Haaland: Satranç oynamaktansa Assassin’s Creed oynarım, daha iyi

Serinin ikinci maçı Dark Passage tarafından seçilen Haven haritasında oynandı ve 13-8’lik Futbolist galibiyeti ile son buldu. Yıldız isim cNed’in dizginleri eline aldığı Haven haritasında şampiyon takım ilk yarıda Dark Passage üzerinde büyük bir üstünlük kurarak skoru 10-2’ye kadar getirdi. İkinci yarının başında üst üste üç tur kazanan Dark Passage’ın bu hamlesi yetmedi ve maçı kazanan taraf 13-8’lik skorla Futbolist oldu.

futbolistdp

Şampiyon Futbolist turnuvadan 6.000 TL’lik ödülle ayrılırken Dark Passage 3.000 TL’yi kasasına koymayı başardı. Üçüncü ve dördüncü sırayı paylaşan Anatolia Esports ve Sangal Esports ise 500’er lirayla turnuvadan ayrıldı.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor