Connect with us

Espor

GameTechAZ ve Türkiye Elektronik Sporlar Ligi ile röportaj yaptık

Game Tech Azerbaycan ve Türkiye Elektronik Sporlar Ligi(@teslgaming) ile yaptığımız röportaj haberimizde.

Game Tech Azerbaycan

Game Tech Azerbaycan ve Türkiye Elektronik Sporlar Ligi ile Playerbros ekibi olarak yaptığımız röportajı yazının devamında okuyabilirsiniz.

1- Game Tech AZ’nin kuruluş amacı nedir?

Game Tech oyun yaratıcıları için bir platformdur. Hedefimiz ülkemizde oyun yaratıcıları ve oyun sevdalıları için bir topluluk oluşturmaktır. Ancak bunun için öncelikle ünlü oyun şirketlerinin liderleri ve uzmanları ile düzenli olarak etkinlikler, atölyeler, seminerler, Game Jam-ler düzenliyoruz. Bir sonraki adımımız önce bölgesel (regional), ardından küresel pazarda tanınan oyun stüdyolarının oluşturulmasına yardımcı olacak bir oyun hızlandırma merkezi olmaktır.

2. Türkiye Elektronik Sporlar Ligi için gelecek planlarınız nelerdir?

Esporu güçlendiren en büyük destek herkesin bildiği gibi yatırımlardır. Maksadımız ilk olarak her iki ülkede de espora olan ilgiyi artırmak, şirketlerin bu alana daha fazla yatırım yapmasını sağlamak olacaktır. Aynı zamanda Türkiye ve Azerbaycan da yapılan oyunlara destek olarak, seçilen oyunlar için ligler düzenlemeyi düşünüyoruz. Bence esporu sadece bir eğlence olarak değil, iş olarak değerlendirirsek daha iyi neticeler elde edebiliriz. İnnovasyon alanında farkındalık yaratmak, insanların daha fazla bilgi sahibi olması için 2 ülkede de yayımlanacak bir panel düzenliyoruz.

3. Türkiye ile Azerbaycan arasında esporun gelişimi için yapılan bu partnerliğin faydası olacak mı?

Tabii ki. Her iki ülkenin insanları, yaşam tarzları birbirine çok benzediği için rahatlıkla söyleyebilirim ki, futboldan sonra en çok ilgi çeken alan espor ve oyundur. Hem Türkiye de Hem Azerbaycanda esporda oldukça başarılı oyuncular var. Esporun, oyunların tanıtılmasında çok büyük etkisi olduğunu biliyoruz. 2 tarafın da asıl maksadı oyun sektrörünün inkişafı olduğunu düşünürsek, ortak yapılacak işlerin daha büyük etkisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

4. TESL olarak Türkiye’de neler yaptınız? Gelecek planlarınız neler?

Bu zamana kadar 6 turnuva ve onlarca etkinlik düzenledik. 2019 yılından bu yana uğraştığımız marka tesciline sahip olduk. Faceit Klanlar Topluluğu’nu kurduk ve partnerlik programına katıldık. Gelecek planlarımızda Fidan Hanımın destekleri ile başta Azerbaycan olmak üzere uluslararası organizasyonlar planlamaktayız. Önümüzdeki dönemlerde Azerbaycan-Türkiye Uluslararası Dostluk Turnuvası olacaktır.

5. TESL ekibi kaç kişiden oluşmakta? İleride bizi başka partnerlikler de bekliyor mu?

TESL ekibinde 15 kişinin üzerinde aktif olarak çalışan ekip arkadaşımız mevcuttur. Her bir arkadaşımız alanında uzman ve profesyoneldir. GameTechAZ’ın yardımlarıyla Azerbaycan esporuna adımızı atmaya başladık. Diğer platformlar ile partnerlik programına girdik. İlerleyen dönemlerde partnerlik anlaşmalarımızı duyuracağız.

 

Sorularımıza verdikleri cevaplardan dolayı GameTechAZ ve Türkiye Elektronik Sporlar Ligi yetkililerine çok teşekkür ederiz.

foxngame ile analiz ediyoruz: UEL Live Pogba incelemesi

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor