Connect with us

Espor

Gaming In Turkey 2021 Espor maddi rakamlarını paylaştı!

Gaming In Turkey 2021 raporuna göre espordan en çok gelir sağlayan ülke Çin oluyor!

Gaming In Turkey 2021

Espor günümüz itibarı ile artık çok büyük bir sektör haline geldi. Turnuvalar, yayınlar, reklamlar, uluslararası etkinlikler ile espor sektörü büyüdükçe büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin gözlemlenebildiği en net alanlardan biri ise tabii ki maddi tablolar. Bugün ise bu maddi tablolardan birisi var karşımızda.

Gaming In Turkey‘nin yayınladığı 2021 Espor raporunda sektörün ülkelere maddi katkısının da sayısal rakamları paylaşılmış. Bu rakamlar ise oldukça yüksek. Ülke bazında espor üzerinden en çok para kazanan taraf Çin oluyor. 941 Espor oyuncusunun toplam 37 milyon doların üzerindeki geliri ile Çin bu listenin en üstünde yer alırken listedeki en çok espor oyuncusu sayısına sahip Amerika Birleşik Devletleri 2. sırayı alıyor. 3594 espor oyuncusunun toplam 22 milyon doların üzerindeki geliri ile ABD listenin 2. sırasını kapıyor.

Gaming In Turkey‘nin daha önce yayınladığı istatistikler de bu rakamların daha iyi anlaşılmasına yardımcı oluyor. Geçtiğimiz haftalarda turnuva geliri bakımından en çok para toplayan espor takımlarını ve hangi oyunun turnuvalarında toplamda ne kadar ödül dağıtıldığı yine Gaming In Turkey 2021 raporunda paylaşılmıştı. Espor sektörü büyümeye ve gelişmeye devam ettikçe bu rakamların daha da yüksek hallerini önümüzdeki yıllarda sık sık görmeye devam edeceğiz gibi görünüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor