Connect with us

Oyun

Gaming İstanbul 2022 kapılarını ziyaretçilere açtı

Oyun ve eğlence fuarı Gaming İstanbul 2022 yılında 16, 17 ve 18 Eylül’de ziyaretçilerini bekliyor!

Gaming İstanbul 2022 kapılarını ziyaretçilere açtı
Fotoğraf: Yusufcan Aksu/Playerbros

Geçtiğimiz yıllarda pandemi nedeniyle yaşanan aranın ardından oyun ve eğlence fuarı Gaming İstanbul 2022, oyuncular ile tekrardan bir araya geliyor. Bu yıl 16 Eylül Cuma, 17 Eylül Cumartesi ve 18 Eylül Pazar günlerinde İstanbul Yenikapı’daki Prof. Dr. Kadir Toptaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuar, oyunculara kapılarını açtı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen GİST 2022’de oyun severler çeşitli alanlarda PC, konsol ve mobil oyunları deneyimleyebiliyor, espor turnuvalarına katılım sağlayabiliyor, severek izledikleri ünlü yayıncılar ile bir araya gelebiliyorlar. Ayrıca tüm bunlara ek olarak Indie oyun stüdyolarının geliştirdikleri oyunları da deneyerek direkt olarak geri bildirim verme fırsatını yakalayabiliyorlar.

Oyun deneyimleme alanları ve espor turnuvaları

Pek çok markanın yer aldığı fuarda oyuncular hem düzenlenen espor turnuvalarına katılma hem de çeşitli oyunları deneyimleme fırsatı yakaladılar. Güncel platformların haricinde retro oyun alanında oyuncular nostalji yaşama veya İBB standında VR teknolojilerini de deneyimleme imkanı da bulunuyordu.

19
15
7
18
10

Gaming İstanbul 2022’de Indie oyun geliştiricilere yoğun ilgi

GİST 2022’de Indie oyun geliştiricilere oldukça büyük bir ilgi olduğu alana girer girmez gözünüze çarpan ilk detaylardan biri oluyor. OGEM ve BUG Lab TEKMER stantları haricinde birçok geliştirici de kendi stantlarını açmış durumdaydı.

Geliştiricilerin haricinde Mağara Jam etkinliğinde ise oyun geliştiriciler, kendilerine verilen 72 saatlik süre içerisinde bir oyun geliştirip, büyük ödüle ulaşmaya çalışacaklar.

1
2
4
20
3
5
Tabii ki oyun fuarı denilince akıllara gelen Cosplayer’lar GİST 2022’de de yerlerini almıştı. Minecraft’ın yıldızı Steve’in tam boyutlu Cosplay’inden tam teçhizatlı atıcılara kadar sevilen birçok oyundan birçok karakteri canlandıran isimler etkinlik alanındaydı.
17
12
Tüm bu detaylara ek olarak oluşturulan alışveriş alanında ise hem oyun hem de diğer konularda üretilen birçok ürün satışa sunulmuş durumda.
9


İlginizi Çekebilir:

Burcu Güzel: “Türkiye’de esporun öncüsü olmaktan gurur duyuyoruz”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun