Connect with us

Güncel

Gaming İstanbul 2023 tarihi ertelendi! Yeni GİST 2023 tarihi de açıklandı

Son yapılan duyurulara göre Gaming İstanbul 2023 tarihi 22-24 Eylül olarak değiştirildi.

Gaming İstanbul 2023 tarihi ertelendi! Yeni GİST 2023 tarihi de açıklandı

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Gaming İstanbul 2023 için geri sayımın başladığını geçtiğimiz haftalarda sizler ile paylaşmıştık. 16 – 18 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Gaming İstanbul 2023 tarihi konusunda yeni bir gelişme yaşandı.

7 Haziran Çarşamba günü hem organizasyonun hem de organizasyonun yöneticileri tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte GİST 2023’ün ertelendiği duyuruldu.

Gaming İstanbul 2023 tarihi ertelendi

Etkinliğin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre Gaming İstanbul 2023 tarihi 22-24 Eylül olarak değiştirildi. Açıklamada bu kararın alınma nedenleri şu ifadeler ile birlikte aktarıldı:

“Bu kararımızın sebebi, YKS sınav tarihindeki çakışma, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasıyla katılımcılarımızın organizasyon planlamalarında oluşan gecikmeler sebebiyle aldığımız yoğun taleptir.”

GİST 2023 biletleri ne olacak sorusuna da cevap geldi

Etkinlik için bilet alan kullanıcıların bu erteleme haberi sonrasında aklına gelen ilk soru olan biletler ne olacak sorusuna ise cevap aynı açıklamada verildi. Belirtilene göre katılımcıların tüm sözleşme hakları, ziyaretçilerin ise bilet ve giriş hakları korunacak ve yeni tarihlerde geçerli olacak şekilde güncellenecek.

Meriç Eryürek: “Bizde oyuncuların dediği olur”

Gaming İstanbul’un resmi açıklaması ile birlikte organizasyonun Marka ve Pazarlama İletişimi Yöneticisi Meriç Eryürek de kişisel Twitter hesabı üzerinden bu erteleme hakkında bir paylaşım yaptı.

Eryürek paylaşımında şöyle konuştu: “@GamingIstanbul’u 22-24 Eylül’e erteleme kararı aldık. Fuar izinleri alındıktan sonra açıklanan sınav takvimi ve seçimin ikinci tura kalması yüzünden oyunculardan ve profesyonellerden yoğun erteleme talebi alıyorduk, dinledik. Bizde oyuncuların dediği olur.”


İlginizi Çekebilir: 

Oyun ve espor dünyasının nabzı bu yıl da Gaming İstanbul’da atacak

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel