Connect with us

Video Konusu

Geçmişten Günümüze: MAJ3R

Türkiye’nin öne çıkan CS: GO takımı Space Soldiers’ın en tecrübeli oyuncusunu tanımaya ne dersiniz? Bugünkü konuğumuz Engin “MAJ3R” Küpeli!

Türkiye’nin öne çıkan CS: GO takımı Space Soldiers’ın en tecrübeli oyuncusunu tanımaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise kulaklıklarınızı takın ve bizi dikkatle dinleyin. Bugünkü konuğumuz Engin “MAJ3R” Küpeli!

Fransa’da büyüdü

25 Ocak 1991 doğumlu oyuncunun asıl adı Engin Küpeli. Fransa’da büyüyen fakat Türk asıllı olan Engin’in Counter Strike kariyeri ise 1.6 ile başladı. Kariyerindeki ilk takımı Cowboyz olan Engin, kayıtlardaki ilk turnuvasına ise Get2Gev forması altında katıldı. Bundan öncesinde kısa bir süre Just A Shoot formasını da giyen MAJ3R, Get2Gev’den de haziran ayında ayrıldı ve Fransız espor devi Millenium Gaming bünyesine katıldı. Burada yoğun bir dönem geçiren Engin, EPS France turnuvalarının 5, 6 ve 7. sezonlarında üst üste şampiyonluklar yaşadı. 9. sezonda da şampiyonluk ipini göğüsleyen Millenium’da yer aldıktan sonra 19 Ocak 2010 itibarıyla takımdan ayrıldı ve kısa süreli formasını giyeceği takımlara doğru yelken açtı. Bu takımlar BURNING ve FACE2FACE idi. 24 Aralık 2010 tarihinden itibaren eSahara’ya katılan oyuncu, 26 Aralık 2011’e kadar da burada forma giydi. Bu süre zarfında Gamers Assembly 2011 turnuvasında şampiyonluk elde eden takımın önemli bir parçası olan MAJ3R, finalde eski takımı Millenium’a karşı mücadele etmişti.

Türkiye milli takımıyla da oynadı

2011 yılının sonunda takımdan ayrılan Engin, kariyerine bir yılın üzerinde bir süre ara verdi. 2013 itibarıyla CS: GO arenalarına giriş yapan oyuncu, Imaginary Gaming’in kadrosuna katıldı. Burada bir süre mücadele ettikten sonra 2013 yılının sonlarına doğru WARMAKER’a katılan MAJ3R, kariyerinin 3 ayını da burada geçirdi. Takımla birlikte ESL’in Fransa çapında düzenlediği turnuvalarda yer alan MAJ3R, git gide tecrübe kazanmaya başladı. Kariyerine WARMAKER’dan ayrıldıktan sonra bir süre daha ara veren oyuncu, bu sürede Türkiye milli takımı adına ilk maçlarına çıktı. Avrupa Şampiyonası, oyuncuyu Türkiye milli takımı ve dolayısıyla da Türk CS: GO oyuncularıyla tanıştırdı ve kaynaştırdı. 2015’in aralık ayında yeniden eski takımı Millenium Gaming’e dahil olan Engin, 1 yıla yakın bir süre de burada mücadele etti. İrili ufaklı birçok turnuva ve elemelerde yer alan oyuncu, Gamers Assembly 2016 turnuvasından şampiyonlukla ayrılan Millenium kadrosunda yer aldı.

Space Soldiers’a dahil oldu

Buradan da ayrıldıktan sonra MAJ3R için çok önemli bir macera başladı. Türk CS: GO sahnesinin öne çıkan ekiplerinden Space Soldiers tarafından 2016 yılının kasım ayında denemeye alınan oyuncu, deneme sürecini Şubat 2017 itibarıyla başarıyla sonuçlandırdı ve kendisini Space Soldiers’lı yapan sözleşmeye imza attı. Takımda “In Game Leader” yani oyun içi lider pozisyonunda yer alan MAJ3R, Space Soldiers ve Milli Takım ile şimdiye kadar büyük başarılar elde ederek bizleri gururlandırdı. Sadece şampiyonlukla sonuçlandırdıkları turnuvaları listeleyecek olursak, WESG 2016 Orta Doğu-Afrika, 2016 Dünya Şampiyonası, 4Gamers OMEN CS: GO Masters, GeForce Cup 2017, ESEA Season 25: Global Challenge, Europe Minor Championship-Boston 2018, GG:Origin ve son olarak da DreamHack Open Austin 2018 listede yer alan turnuvalar arasında yerini alıyor.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu