Connect with us

Video Konusu

Geçmişten Günümüze: NiKo

CS: GO arenalarının görmüş olduğu en yetenekli oyunculardan birini daha yakından tanımaya ne dersiniz? Karşınızda NiKo!

Counter Strike: Global Offensive arenalarının görmüş olduğu en yetenekli oyunculardan birini daha yakından tanımaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise videonun sesini sonuna kadar açın ve arkanıza yaslanın. Bugünkü konuğumuz FaZe Clan’ın yıldız oyucusu NiKo. İsterseniz vakit kaybetmeden içeriğimize geçelim.

16 Şubat 1997 tarihinde doğan Bosna Hersekli oyuncunun tam adı Nikola Kovač. Counter Strike kariyerine kayıtlara göre 2009 yılında başlayan NiKo, yine kayıtlara göre ilk turnuvasına da 2011 yılında Counter Strike 1.6’da katıldı. 1.6’daki kariyerinde eu4ia ve iNation formaları giyen Nikola, bu süreçte boyunca Adepto BH Open 2011, DreamHack Bucharest 2012 gibi önemli turnuvalarda mücadele etti. Oyuncu, bu turnuvalarda yer alırken sadece 14 yaşındaydı.

CS: GO kariyerine 2012 itibarıyla başlayan Nikola, ilk olarak eskiden de formasını terlettiği iNation ile mücadelesini sürdürdü. Burada FACEIT, MSI ve ESL’in düzenlediği haftalık ve aylık turnuvalarda mücadele eden oyuncu, gün geçtikçe tecrübeniyor ve daha da iyi oynamaya başlıyordu. Buradan Team Refuse’a transfer olan Nikola, yine aynı şekilde dönemlik turnuvalarda yer aldı. Sonrasında GamePub, aimface gibi takımlarda da forma giyen NiKo, 2015 yılının ocak ayında tekrardan iNation’a transfer oldu. Burada son kez mücadele ettiği Balkan Rising Stars turnuvasından sonra Avrupa kıtasının önemli ekiplerinden mousesports’a transfer oldu. O zamanlar bugünkü durumuna göre daha düşük bir seviyede yer alan mousesports, genellikle haftalık turnuvalara katılıyor ve buralarda da şampiyonluk elde ediyordu. Gün geçtikçe daha da büyük turnuvalara katılmaya başlayan takım için NiKo’nun büyük bir koz olduğu anlaşılıyordu. Ne olursa olsun bu performans mousesports için pek bir başarı getirmiyordu.

2016 yılında ise dengeler değişmeye başladı. mousesports, bubat ayında gelen Acer Predator Masters Season 2 şampiyonluğuyla birlikte, NiKo döneminde ilk kez bu kadar büyük bir turnuvada şampiyon olmayı başarmıştı. Daha sonrasında ESL One Cologne 2016, ELEAGUE Season 1, MLG Major Championship: Columbus 2016 ve IEM Masters Oakland gibi büyük turnuvalarda kendini gösteren NiKo, 2016 yılının en iyi oyuncuları listesinde 11. sırada yer aldı.

2017 yılı ise NiKo açısından çok büyük bir transfere ev sahipliği yapacaktı. Yeni bir yapılanmaya giden FaZe Clan, inanılmaz bir kadro kurdu ve bu kadroya Nikola’yı da dahil etti ve böylece NiKo, 19 Şubat 2017 itibarıyla FaZe Clan adına mücadele etmeye başladı. Yeni takımıyla katıldığı ikinci turnuva olan StarSeries Season 3 turnuvasında şampiyonluk elde eden NiKo, sergilediği performansla turnuvanın “En Değerli Oyuncu” ödülüne de layık görüldü.

CS: GO arenalarında adeta FaZe Clan fırtınası esiyordu. ESL One New York, ELEAGUE CS: GO Premier 2017 ve ECS Season 4’de elde edilen şampiyonluklar NiKo’ya 2017 yılının en iyi ikinci oyuncusu ödülünü de kazandırdı. Nikola, New York’ta gerçekleştirilen turnuvada da “En Değerli Oyuncu” ödülüne de layık görülmüştü. 2018 yılında bu FaZe fırtınası biraz durulsa da IEM Sydney ve son olarak ESL One Belo Horizonte’de elde edilen şampiyonlukta NiKo’nun büyük bir payı var. Belo Horizonte’de gerçekleştirilen turnuvada da “En Değerli Oyuncu” ödülünün sahibi de değişmedi. NiKo, bu sene de her zamanki gibi muhteşem bir performans sergilemeye devam ediyor. Oyuncu milli takımlar toplandığı zaman Bosna Hersek formasını terletmeyi de sürdürüyor.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Video Konusu