Connect with us

Video Konusu

Geçmişten Günümüze: Snax

Snax’i daha yakından tanımaya var mısınız?

Günümüzde çoğu CS: GO oyuncusunun takip ve takdir ettiği oyunculardan biri olan Snax’i daha yakından tanımaya var mısınız? Cana yakın hareketleriyle, AWP ile yaptığı mükemmel vuruşlarıyla dikkat çeken mousesports oyuncusu Snax, geçmişten günümüze serimizin bugünkü konuğu olacak. İsterseniz vakit kaybetmeden içeriğimize geçelim.

5 Temmuz 1993 doğumlu olan Polonyalı oyuncunun asıl adı Janusz Pogorzelski. Kariyerine Counter Strike 1.6 ile başlayan oyuncu, ilk olarak Voodoo formasını giydi. Daha sonrasında Universal Soldiers formasını terleten Januzs, kayıtlarda geçen ilk turnuvası olan BEST LAN 2011 turnuvasına da bu forma altında katıldı. Snax, BEST LAN 2011 turnuvasının “En Değerli Oyuncu” ödülüne de layık görülmüştü. Universal Soldiers’dan sonra DELTA, MaxFloPlaY ve ALSEN Team’de de forma giyen Snax, ALSEN Team’den sonra Counter Strike: Global Offensive arenalarına geçiş yaptı.

Aslında Snax’in CS: GO kariyeri yıllardır tek bir takım üzerine kuruluydu desek kesinlikle yanlış olmaz. Fakat son zamanlarda yaşanan gelişmeler bu algıyı değiştirdi. Bu konulardan da içeriğimizin ilerleyen zamanlarında söz edeceğiz. Januzs’un CS: GO kariyerinin başlangıcını önümüze alırsak ilk dönemlerde bir çok takımda kısa süre forma giydi. Bu takımlar arasında GF-Gaming, ESC, eskiden de formasını giydiği Universal Soldiers ve AGAIN yer alıyor. 25 Ocak 2014’de AGAIN’den ayrıldıktan sonra kendisi ve CS: GO tarihi için önemli bir takım olan Virtus.pro’ya aynı gün transfer oldu. Polonya CS: GO’su için artık büyük bir değişim başlıyordu. Daha ilk senesinde takımla birlikte kazandığı ESL Katowice 2014, FACEIT Spring League 2014 ve Gfinity G3 şampiyonlukları sayesinde Snax, 2014 yılının en iyi oyuncuları sıralamasında dördüncü sırayı elde etti.

2015 yılına gelindiğinde Snax’in de önemli bir rol oynadığı Virtus.pro daha da güçlenerek yoluna devam ediyordu. Nisan ayında kazanılan Copenhagen Games 2015 ve ESEA Season 18-Global Invite Division, kulübün kasasını epey bir doldurmuştu. Bunun yanı sıra ilerleyen dönemlerde CEVO Season 7 Professional, ESL ESEA Pro League ve Crown Counter Strike Invitational gibi birçok turnuvada elde edilen şampiyonluklar takımla birlikte Snax’i de arenaların en önemli oyuncularından biri haline getirdi. Snax, 2015 yılının en iyi oyuncuları sıralamasında geçtiğimiz seneki yerin koruyarak dördüncü sırayı elde etti.

2016 yılının başlarında gerçekleştirilen büyük turnuvalara katılan fakat hiç bir başarı elde edemeyen Virtus.pro, ilk şampiyonluğunu StarLadder i-League Invitational #1 turnuvasında elde etti. Yıl içerisinde elde edilen ELEAGUE Season 1 ve DreamHack Open Bucharest 2016 şampiyonlukları, Virtus.pro’ya son şahlanma dönemini yaşattı.Snax, 2016 yılının en iyi oyuncuları sıralamasında beşinci sırada yer aldı ve bir daha da bu kadar yüksek bir sıradan sıralamaya giremedi. 2017 yılı ve özellikle de 2018 yılı Virtus.pro açısından pek de iyi olmayacaktı. 2017 yılında sadece DreamHack Las Vegas 2017 ve Adrenaline Cyber League 2017’de şampiyonluk kazanan Virtus.pro, 2018 yılında ise şimdiye kadar olan süreçte hiçbir başarı elde edemedi. Bırakın başarı elde etmeyi çoğu büyük turnuvanın elemelerinde başarısız oldu ve turnuvalara katılamadı. Virtus.pro fanları eski günlerini mumla ararken Snax ise 2017 yılının en iyi oyuncular sıralamasında yirminci sırada yer aldı.

2018 yılı Snax açısından çok büyük bir değişime ev sahipliği yapacaktı. STYKO ile yollarını ayıran mousesports, Virtus.pro takımında güzel bir performans sergileyen Snax’i transfer etti. Snax ise takımla ilk maçına ESL One Cologne 2018 turnuvasında Gambit karşısında çıktı. Snax’in yükselişi devam edecek gibi görünüyor, bekleyip göreceğiz!

Geçmişten günümüze serimizin devamı için önerilerinizi bekliyoruz! Hangi oyuncuları tanıtmamızı istersiniz?

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video Konusu