Connect with us

Video Konusu

Geçmişten Günümüze: tabseN

XANTARES’in de formasını giydiği BIG Clan’ın en önemli yıldızlarından birisini tanımaya ne dersiniz? Cevabınız evetse videonun sesini açın ve arkanıza yaslanın.

XANTARES’in de formasını giydiği BIG Clan’ın en önemli yıldızlarından birisini tanımaya ne dersiniz? Cevabınız evetse videonun sesini açın ve arkanıza yaslanın. Sizlerin de tahmin ettiği gibi bugünkü içeriğimizde konuğumuz tabseN. Dilerseniz hemen içeriğimize geçelim.

5 Nisan 1995 doğumlu olan tabseN’ın gerçek adı Johannes Wodarz. Polonya asıllı Alman bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Johannes, Counter Strike kariyerine 2012 yılının Mayıs ayında DkH Multigaming forması altında başladı. 1.6 kariyeri pek uzun sürmeyen oyuncu, sadece 4 ay sonra yani eylül ayında CS: GO arenalarında yer almaya başladı. Oyuncunun CS: GO arenalarındaki ilk takımı ise dotpiXels oldu. Buradayken ufak çaplı dönemlik uluslararası turnuvalarda mücadele etmeye başlayan tabseN, bazı yerel takımlarda forma giydikten sonra 2013’ün Nisan ayında ise n!faculty’e transfer oldu. Sonrasında formasını giydiği n!faculty ve Playing Ducks gibi takımlarda da dotpiXels ile katıldığı turnuvaların ayarında turnuvalarda mücadele eden Johannes, ilk büyük takım deneyimini mousesports ile yaşadı. Oyuncunun mücadele ettiği ilk büyük çaplı turnuva ise ESL One Katowice Series 2014 idi.

2015 yılının ocak ayına kadar mousesports’ta yer alan tabseN, daha sonrasında 4 aylık bir Playing Ducks döneminden sonra iyice tanınmaya başlayacağı PENTA’ya transfer oldu. tabseN’in buradaki takım arkadaşlarından biri de Türk asıllı Alman oyuncu tahsiN’di. PENTA’dayken StarLadder StarSeries XIII, ESL ESEA Pro League Season 1 – Europe, Counter Pit League ve ESL ESEA Pro League Season 2 – Europe gibi turnuvalarda mücadele eden Johannes’in bir sonraki durağı tam bir sene sonra CS: GO arenalarına yeni yeni giriş yapan NRG oldu. Oyuncu, takımla ilk turnuvası olan ELEAGUE Season 1’de tam 30.000 dolar kazanarak şimdiye kadarki en büyük kazancını elde etti. Kuzey Amerika arenalarında geçen 7 aydan sonra Avrupa’ya dönüş yapan tabseN, Ocak, 2017’de şimdiki takımı olan BIG Clan’a transfer oldu. İlk yıl içerisinde DreamHack Open Leipzig 2017, PGL Major Kraków 2017, ESL Pro League Season 6 – Europe ve DreamHack Open Winter 2017 gibi birçok önemli turnuvada yer alan Johannes, Europe Minor Championship – Kraków 2017 turnuvasını da şampiyon olarak tamamlamayı başardı.

2018 yılında da bu büyük turnuvalara katılımlar aynı şekilde devam etti. tabseN ise BIG Clan oyuncuları arasında tartışmasız olarak en çok ön plana çıkan isimdi. 2018 yılının son ayında XANTARES’in de transfer edilmesiyle birlikte BIG Clan, çok daha güçlü bir takım haline geldi ve oyuncuların birbirine daha da alışması durumunda başarıların katlanarak artması esporseverler tarafından beklenen bir durum. XANTARES ve tabseN’in de birbirine güç katacağı şimdiye kadar oynanan maçlarda apaçık belli oldu.

Bugünkü geçmişten günümüze içeriğimizin konuğu Johannes “tabseN” Wodarz idi. Önümüzdeki dönemde videolarımızda görmek istediğiniz bir oyuncu varsa lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video Konusu