Connect with us

Video Konusu

Geçmişten günümüze: woxic

HellRaisers’ın yıldız oyuncusu Özgür “woxic” Eker’i tanımaya var mısınız?

Özgür “woxic” Eker

Son zamanlarda sergilemiş olduğu başarılı peformansıyla her maçında gururlandıran bir oyuncuyu tanımak ister misiniz? Cevabınız evetse kimden bahsettiğimizi hemen açıklayalım o zaman: Özgür “woxic” Eker! Yaptığı Twitch yayınlarıyla gönlümüzde taht kuran, yükselen yeteneğimizi bu videoyla daha da yakından tanıyacaksınız! Hemen içeriğimize geçelim.

woxic, yani gerçek adıyla Özgür Eker, 2 Eylül 1998 yılında doğdu. Profesyonel Counter Strike kariyerine CS: GO ile başlayan oyunculardan olan Özgür, kariyerine 2012 yılında Hardware Arena yani HWA ile başladığında sadece 14 yaşındaydı. Oyuncu, burada 1 sene geçirdikten sonra Space Soldiers’a transfer oldu ve kariyerinin bir senesini de burada geçirdi. 2014 yılında da ANT formasıyla izlediğimiz Özgür, hltv.org’da kayıtlı olan ilk maçına bu yıl Avrupa Şampiyonası kapsamında Polonya karşısında çıktı. Polonya karşısında alınan ağır yenilgiden sonra takımımız için işler yolunda gitmedi ve milli takımımız, turnuva boyunca oynadığı 4 maçta hiç galibiyet alamadı.

Geçmişten Günümüze: XANTARES

2015 yılında Team11 formasıyla izlediğimiz woxic, 10 Ocak 2016’da yavaş yavaş ön plana çıkıp daha da tanınacağı Death Trap’e transfer oldu. İlk maçına transfer olduğu gün FlipSid3 karşısında çıkan oyuncu, uzatmalara giden ilk maçta güzel bir performans sergiledi. Daha sonrasında yurt içi ve yurt dışında birçok turnuvaya katılan Death Trap, Balkan Challenge, Balkan Championship 3 gibi birçok uluslararası turnuvaya katılmış ve ülkemizi temsil etmişti. Bu maçlarda da sergilediği performansla ön plana çıkan woxic, yurt içinde de Space Soldiers karşısında Multiplayer CS: GO turnuvasında final oynamış fakat finalde mağlup olan tarafta yer almıştı.

Dark Passage dönemi

Death Trap’in kadrosuyla yollarını ayırması sonrası boşa çıkan ekip, Dark Passage ile anlaşmış ve arenalarda daha da aktif olmaya başlamıştı. Calyx, mini, SasuKe ve Maiko ile birlikte turnuvadan turnuvaya koşan woxic, WESG 2016 Türkiye elemelerinde ikinci olmuş ve Changzhou’da yapılacak olan WESG 2016 Dünya Finalleri’ne katılma hakkı elde etmişti. Bu turnuvayı da beşinci olarak tamamlayan ekibimiz, 10.000 Dolar ödülün de sahibi olmuştu. Birçok uluslararası turnuvanın eleme turnuvalarında yer alarak tecrübe kazanan takım, Türkiye’nin önemli temsilcilerinden biri haline gelmişti. QuickShot Arena turnuvalarında üst üste kazandığı şampiyonluklar da bu iddiayı kanıtlar nitelikteydi.

En Unutulmaz CS: GO Maçları

Bir süre sonra Dark Passage’dan da ayrılan kadro ex-DarkPassage adıyla Adria Masters, Binary Dragons Cup gibi turnuvalarda da mücadele etmişti. 5 Haziran’da CS 1.6’nın önemli oyuncularından gux ile karma bir takım kuran woxic, 2 ay gibi bir süre de burada geçirdi. 11 Ağustos 2017 tarihinden itibaren woxic’in adını çok daha fazla duymaya başladık. Avrupa’nın güçlü takımlarından HellRaisers, yeni bir oluşuma gitti ve woxic ile beraber Ürdünlü oyuncu ISSAA’yı da denemeye aldığını açıkladı. İki oyuncu da deneme süreleri boyunca kendilerinden beklenen performansı verdi ve iki oyuncuyla da 13 Eylül’de kontrat imzalandı. Bu günden sonra her maçında üstüne koyarak performansına devam eden woxic, Space Soldiers’ın da yer aldığı ESL Pro League’de bir diğer gururumuz olmayı başardı. Mücadele ettiği turnuvaların büyük bir çoğunluğunda 1’in üzerinde rating ile mücadele eden oyuncu, 1.53, 1.49, 1.48 gibi üst düzey ratinglere de ulaştı.

Katıldığı FCDB Cup 2017 turnuvasında birincilik elde eden HellRaisers’da woxic’in performansı turnuvada belirleyici unsur olmuştu. 1.53 rating ile oynayan temsilcimiz, kazanılan 20.000 Dolar ödülde büyük pay sahibi olmuştu. Temsilcimiz son 3 ay ratinginin de 1.25 olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Twitch CS: GO – Son dönemde neler izledik?

İşte gururumuz Özgür “woxic” Eker’in kariyeri kısaca bu şekilde. Şimdiye kadar elde ettiği başarıların çok daha üstüne çıkacağına da inancımız tam. Şans seninle olsun Özgür!

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu