Connect with us

Espor

HADO ‘Geleceğin Sporu’ Avrupa Şampiyonasının ev sahibi İstanbul oldu

HADO’nun Avrupa Şampiyonası 23-26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

Artırılmış gerçeklikle fiziki hareketliliği birleştiren ve geleceğin sporu olarak görülen HADO’nun Avrupa Şampiyonası 23-26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. 16 ülkenin katılacağı şampiyonada müsabakalar, İsfanbul Tema Park ev sahipliğinde oynanacak.

 

 

23-26 Eylül 2021 tarihinde 16 ülkeden gelecek olan takımlar Avrupa’nın en büyüğü olmak için mücadele içinde olacaklar. Bu takımların içinde Türkiye Milli Takımı ‘HADO Türkiye’ ismiyle mücadelede yerini alacak. Milli takım teknik direktörü Koray Erdemir konuyla ilgili şunları söyledi:

 

“HADO’yu ülkemize getirdiğimiz ve oyun severlerle tanıştırdığımız ilk günden bu yana çok olumlu geri dönüşler aldık. Bizler ‘Geleceğin Sporu’ olarak tanımlanan HADO’nun hem sporcu hem antrenör hem de yöneticilerinin yetiştirilmesi konusunda çok ciddi bir planlamalar yapıyoruz. Amacımız her zaman sporun tüm paydaşlarıyla ülkemizde değer bulmasını sağlamak oldu. Bunun da meyvelerini almaya başladığımız için mutluyuz. 23-26 Eylül 2021 tarihlerinde İsfanbul Tema Park’ta HADO Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Bu tarihlerde 16 ülkeden gelecek HADO takımları Avrupa’nın en büyüğü olmak için mücadele edecek. Biz de bu turnuvanın öncesinde kamp yaparak, HADO Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edeceğiz. HADO Avrupa Şampiyonası’nın ülkemizde düzenlenmesi konusunda bizlere desteklerini her zaman hissettiren Türkiye Espor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir’e ve HADO Türkiye destekçilerine teşekkür ediyorum.”

 

Türkiye Espor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir’de şampiyona hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

“TESFED olarak ülkemizi ESpor alanında temsil eden tüm branşları hem takip ediyor hem de destekliyoruz. HADO da kısa bir süre önce ülkemize giriş yapan, sanal gerçekliğin AR gözlüklerle hayat bulan bir ESpor dalı. 23-26 Eylül 2021 tarihlerinde İsfanbul Tema Park’ta gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Ay-yıldızlılarımıza şimdiden başarılar diliyorum. 2018 yılında göreve geldiğimizde amacımız ESpor’u tabana yaymak ve geliştirmekti. Şimdi kısa süre içerisinde bizler de hemen her branşta gerçekleştirilen organizasyonlara ve alınan sonuçlara baktığımızda büyük bir gurur yaşıyoruz. Bir kez daha HADO Avrupa Şampiyonası’nın hem organizasyon hem de müsabakalar anlamında ESpor ailesine büyük keyif yaşatmasını diliyorum.”

 

Bu Avrupa Şampiyonası ülkemiz açısından değerli bir tanıtım sağlayacaktır. Espor ve oyun sektöründe giderek farkındalığın arttığı bu günlerde, böyle organizasyonlar aktif rol oynuyor. Diğer branşlarda da böyle büyük organizasyonları ülkemizde görmek dileğiyle.

 

Şahangiller Espor PES2021 #EVDEKAL turnuvası tamamlandı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor