Connect with us

Espor

Worlds Tarihinin En Heyecanlı Serilerinden Gen.G-DWG Serisinde Kazanan Gen.G!

Gen.G bu senenin en iyi serisinde DWG’i mağlup ederek zaferle ayrılan taraf oldu.

Gen.G

Yılın en iyi serisinde, LCK şampiyonu Gen.G, 2022 League of Legends Dünya Şampiyonası’nın çeyrek finallerinden sağ çıktı.

Bu iki takımın 2022’de oynadığı tüm serilerin en iyisi bu seriydi.

DWG KIA ormancısı Canyon, Kayn’i kilitlediğinde bir dünya şampiyonasında oynanan en çok şampiyon rekoru kırılmış oldu ve çılgınca eğlenceli bir seri için draft tonu erkenden belirledi. Ve meta bu turnuvada kesinlikle çeşitlenmiş olsa da, Kanyon’un bu serinin birinci oyununda Kayn’ı seçeceğini düşünen varsa, onlar yalancıdır ve onları bu şekilde etiketlemekten çekinmemelisiniz.

Ryze, Chovy’nin Canyon’un kaynına verdiği yanıttı. Oyunun en iyi mekanik oyuncularından biri, Rift’teki bir hayalet gibiydi, ultisi ile haritanın her yerine ışık hızındaydı  varıyordu ve Gen.G seride ilk zaferini aldı.

İkinci maç, DWG Lehends’in Yuumi desteğini yenmek için ellerinden gelen her şeyi denediler. Oyunu Gen.G’nin kontrolünden son bir kez almaya çalışmak için ShowMaker’ın Azir’inden çok güzel bir ulti gelmesine rağmen yeterli olmadı.

Bu, Yuumi’nin ve onun yüzde 100 Ana Etkinlik kazanma oranının serideki son görünüşü ve Gen.G’nin o gece rahat bir oyuna yakın son seferi oldu.

Seri, hafızalara kazınan en yakın 3-0’lardan biri olma yolunda ilerliyordu. Ancak üçüncü oyunda, DWG KIA’nın “neredeyse” ifadesi “oh vay be evet işte buradalar”a dönüştü. ShowMaker, inanılmaz bir oyun oynadı. Swain ile harikalar yarattı.

İkili 2020’de Worlds’ü kazanmış olsa da, bu oyun DWG KIA’nın kaybetmesine rağmen Worlds tarihine girecek bir oyun.

Bu çeyrek final bölgenin en iyi genç orta koridor yeteneklerinden ikisini öne çıkardı, ancak Chovy, ShowMaker’ın bu yılki Dünya Şampiyonası’na katılmasıyla karşılaştırıldığında, uluslararası övgü eksikliği yaşadı. Doran, Chovy ve Lehends bu yıl LCK’nin “süper takımı”nda yeniden bir araya gelerek bakalım nereye kadar gidebilecekler.

Maçları buradan izleyebilirsiniz.

DWG KIA’nın Dünya Şampiyonası sona erdi, ancak Gen.G, yarınki DRX ve hüküm süren dünya şampiyonları EDward Gaming arasındaki  çeyrek finalin galibi ile karşı karşıya gelecek.

CS:GO 21 Ekim 2022 güncellemesi oyuncular ile buluştu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor