Connect with us

Espor

Global Esports Games 2022, İstanbul’da gerçekleştirilecek

Duyuru yapıldı! Global Esports Games 2022 yılında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Global Esports Games 2022 İstanbul gerçekleştirilecek

Global Esports Federation tarafından Singapur’da düzenlenen ve Dota 2, eFootball 2022 ve Street Fighter V gibi oyunların turnuvalarının yer aldığı Global Esports Games 2021 geçtiğimiz günlerde sona erdi. Etkinliğin sona ermesi ile birlikte heyecanlandıran bir duyuru da yapıldı. Duyurulana göre Global Esports Games 2022 İstanbul’da gerçekleştirilecek.

2019’da Singapur’da kurulan federasyonun bu yıl ilk defa düzenlediği etkinliğin sona ermesi ile Global Esports Games 2022 konumu da açıklandı. Hem GEF hem de Spor İstanbul yöneticileri tarafından belirtilene göre etkinliğe önümüzdeki yıl İstanbul ev sahipliği yapacak.

Yapılan açıklamalara göre Singapur’a giden Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, 2022 yılı bayrak teslim törenine katılarak etkinliğin bayrağını teslim aldı. Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Onur, “2. Espor Oyunları’nın Aralık 2022’de İstanbul’da yapılacağı doğrudur. İBB olarak 1.5 yıllık çalışmanın sonucunda çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacağız. dedi.

Global Esports Federation’un resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda ise “İstanbul 2022: Şimdiden sabırsızlanıyoruz.” sözlerine yer verildi.

Global Esports Games 2022 İstanbul duyurusu için hazırlanan videoyu aşağıda görebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

OtherSide Esports, 2022 yılı VALORANT kadrosunu duyurdu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor