Connect with us

Espor

Global Esports Games 2022 İstanbul’da ilk gün sona erdi

Global Esports Games 2022 İstanbul’da ilk gün tamamlandı.

Global Esports Games 2022 İstanbul'da ilk gün sona erdi
Fotoğraf: Playerbros/Yusufcan Aksu

Dünyanın dört bir yanından esporcuları ve espor severleri bir araya getiren Global Esports Games 2022 İstanbul’da ilk gün sona erdi. Global Espor Federasyonu, Türkiye Espor Federasyonu ve Spor İstanbul’un işbirliğinde ortaya çıkan etkinlik, İstanbul’daki Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleştiriliyor.

65 farklı ülkeden 300’ün üzerinde esporcunun katıldığı etkinlik 15 Aralık Perşembe günü düzenlenen GEFcon ile start aldı. Espor dünyasından uzmanlar, Global Espor Manzarası, Espor ve Spor: Türkiye ve Bölge Üzerine Odak ve Gençlik Sınırsız Potansiyelinin Kilidini Açmak ve Yaratıcı Ekonomi gibi başlıklarda düşüncelerini paylaştı.

Dün yani 16 Aralık Cuma günü ise sahne esporcularındı. Sabah saatlerinde TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir, Spor İstanbul Genel Müdürü i. Renay Onur ve Global Esports Federation CEO’su Paul J. Foster’ın katılımı ile gerçekleştirilen açılış seremonisin ardından mücadeleler başladı.

Global Esports Games 2022 İstanbul'da ilk gün sona erdi

Global Esports Games 2022 etkinlik alanı.

Esporcuların kendilerine ayrılmış özel alanlarda Street Fighter, Dota 2, PUBG Mobile ve eFootball gibi oyunlarda mücadelesi sürerken, Bomonti Hotel’i ziyaret eden espor severler de ana sahne haricinde etkinlik alanındaki diğer alanları deneyimledi.

Dünyanın dört bir yanından gelen esporcuların haricinde etkinlik alanında Türkiye’den sevilen içerik üreticiler ziyaretçiler arasındaydı. Dora Özsoy, Mehmet Burak “Egoist Pati” Şentürk, Kübra ‘Miranda’ Çamlıbel ve Mete “EasterGamersTv” Özbey’in haricinde genç isimlerin yakından tanıdığı İyi Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Taylan Yıldız da alandaydı.

Global Esports Games 2022 İstanbul'da ilk gün sona erdi

Global Esports Games 2022 İstanbul ilk gününde şampiyonluğa ulaşanlar

16 Aralık Cuma günü gerçekleştirilen karşılaşmaların ardından Global Esports Games 2022 İstanbul’da ilk şampiyonlar da belli oldu. İşte ilk gün yüzü gülen ülkeler.

DOTA 2 kadınlar finalinde Malezya’yı da 2-0 mağlup eden Tayland şampiyonluğa ulaşırken, Street Fighter V Champion Edition finalinde ise Büyük Britanya’yı mağlup eden Çin Taipeisi altın madalya sahibi oldu.

eFootball finalinde ise Brezilya’yı mağlup eden İran, altın madalya ile evine dönmeye hak kazandı.


İlginizi Çekebilir: VALORANT 2022 yılı özeti zamanı geldi! VALORANT Flashback 2022 duyurusu yapıldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor