Connect with us

Espor

Global Esports Games 2022 İstanbul git gide yaklaşıyor

Global Espor Federasyonu, TESFED ve Spor İstanbul işbirliğinde düzenlenecek olan Global Esports Games 2022 İstanbul için geri sayım devam ediyor.

Global Esports Games 2022 İstanbul git gide yaklaşıyor

2021 yılının sonlarında İstanbul’da düzenleneceği duyurulan ve 2022 yılının Nisan ayında net olarak tarihleri belli olan Global Esports Games 2022 İstanbul için geri sayım, gittikçe azalıyor.

Global Espor Federasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul ve Türkiye Espor Federasyonu ortaklığında 14-18 Aralık’ta düzenlenmesi planlanan uluslararası etkinlik için Spor İstanbul’dan yeni bir açıklama yapıldı.

Spor İstanbul tarafından 9 Eylül Cuma günü yapılan basın açıklamasında etkinlik hakkında “GEG2022 ile Türkiye’deki espor oyuncuları ve takipçilerine muhteşem deneyimler yaşama fırsatı sunacak. Dört gün boyunca devam edecek espor müsabakalarının yanı sıra müzik, sanat ve teknolojinin birleştiği festival ile GEG2022 İstanbul’a renk katacak. GEG2022’de yer alacak oyunlar ve takımlar ilerleyen haftalarda netlik kazanacak.” ifadeleri kullanılırken, şirketin Genel Müdürü Onur’dan da bir açıklama geldi.

Spor İstanbul Genel Müdürü Onur: “Esporu yakından takip ediyoruz”

Konu hakkında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, “Esporu yakından takip ediyoruz ve Türkiye’deki gelişimine destek vermek için çalışıyoruz. Bu sebeple ilki Singapur’da yapılan Global Espor Oyunları’nın ikincisini İstanbul’da düzenlemek için Türkiye Espor Federasyonu ile birlikte yaptığımız girişimlerden olumlu sonuç aldık.” diye konuştu.

Spor İstanbul Genel Müdürü Onur, etkinlik hakkında yaptığı açıklamaya şu sözler ile devam etti:

“Küresel çapta bir etkinliğin ev sahipliğini üstlenerek özellikle gençlere esporun nereye gideceği konusunda vizyon kazandırmayı ve gelecek için ilham vermeyi hedefliyoruz. 64 farklı ülkeden esporcuların katılacağı GEG2022, aralık ayında İstanbul’u Asya ve Avrupa’nın kesiştiği noktada bir etkinlik merkezi haline getirecek. Organizasyon komitesi, etkinlikte son derece ilgi çekici oyunlar sunmaya kararlı.”

Global Esports Games 2022 İstanbul 14-18 Aralık’ta

16 Aralık 2019’da Singapur’da kurulan Global Espor Federasyonu tarafından hayata geçirilen Global Esports Games, Dota 2, eFootball 2022 ve Street Fighter V gibi oyunların turnuvaları ile birlikte geçtiğimiz yıl ilk defa Singapur’da düzenlenmişti.

Etkinliğin kapanış töreni için Singapur’a giden Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, 2022 yılı bayrak teslim törenine katılarak etkinliğin bayrağını teslim alarak, bir sonraki etkinliğin ülkemizde gerçekleşeceğinin ilk haberini vermişti.

Bayrak teslim töreninden yaklaşık dört ay sonra ise Global Esports Games 2022 İstanbul’un 14-18 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleştirileceği bilgisi paylaşılmıştı.


İlginizi Çekebilir:

İstanbul’da düzenlenecek Global Esports Games 2022’nin tarihi belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor